روزنامه اسرائیلی فاش ساخت که چگونه رژیم ایران هر سال بیش از یک میلیارد دلار پول را برای سوریه و حزب الله قاچاق می کند

در همان حال که رسانه های خارجی می نویسند که اسرائیل انبارهای اسلحه حکومت ایران در عراق را نابود می کند، و مقامات ارشد اسرائیل به صراحت می گویند که پایگاه های نظامی سپاه قدس در خاک سوریه مرتبا هدف بمباران هوایی قرار می گیرد،و اسرائیل به شیوه های مختلف می کوشد از رسانده شدن موشک های نقطه زن، از ایران به حزب الله لبنان جلوگیری کند، روزنامه ییسرائیل هیوم (اسرائیلِ امروز) از جبهه دیگری سخن گفت که اسرائیل در آن می کوشد رژیم ایران را شکست دهد و آن شیوه انتقال پول نقد برای حکومت سوریه و حزب الله لبنان است.

ییسرائل هیوم نوشت که گرچه حکومت ایران، خود زیر تحریم های بانکی قرار دارد و امکانات مالی آن بسیار محدود شده، ولی بزرگترین پشتیبان مالی حکومت سوریه و حزب الله لبنان است – که آن هر دو نیز مورد تحریم بین المللی قرار دارند و رژیم ایران باید به شیوه های مختلف بکوشد دلارهای نقدی را به دست آنان برساند.

چندی پیش دو فرد ظاهرا گمنام لبنانی با حسن روحانی در تهران دیدار کردند و مورد پذیرایی گرم و محبت بسیار قرار گرفتند و عکس آن ها از این دیدار رسمی، در رسانه های حکومت ایران انتشار یافت. این ها دو دلال بسیار ثروتمند لبنانی هستند که با دور زدن تحریم های بانکی بین المللی، مبالغ ارسالی رژیم ایران برای دولت سوریه و حزب الله لبنان را به دست آن ها می رسانند. بازیگر اصلی این دلالی ارز، فردی به نام محمد قصیر است که او را با نام مستعار حاج فاضی خطاب می کنند و دومی فردی به نام شویکی Shoveyki می باشد که سالیان دراز است به صرافی پرداخته و در این کار تجربه بسیار دارد.

ییسرائل هیوم در گزارش خود به تفصیل تشریح می کند که چگونه پول نقد حکومت ایران به دمشق می رسد و بخشی از آن برای حزب الله به لبنان انتقال می یابد و پرزیدنت بشار اسد با این مبالغ کلانی که رژیم ایران برایش فرستاده می تواند بخشی از بدهی های خود را به روسیه بپردازد.

این بدهی ها به دنبال خرید جنگ افزار از روسیه و همچنین خدمات نظامی ارتش روسیه به ارتش بشار اسد برای سرکوب ملت سوریه و کشتن مخالفان رژیم ایجاد شده است.

کارشناسان اسرائیلی ارزیابی می کنند که رژیم ایران هر سال بیش از پانصد میلیون دلار برای دخالت های نظامی خود در سوریه، و یاری رسانی مالی به حزب الله لبنان هزینه می کند. به گفته آشنایان امور، اگر مبالغی که رژیم ایران تا کنون در راه حزب الله لبنان و حکومت سوریه هزینه کرده، روی هم جمع شود، مبلغی بیش از بیست میلیارد دلار را تشکیل می دهد که از بیت المال ایرانیان پرداخت شده است.