روزنامه اطلاعات: مسئولان گرامی به جای التماس و قسم حضرت عباس، واکسن کرونا وارد کنید

روزنامه اطلاعات در یادداشتی با عنوان “به جای التماس، واکسینه” نوشته است : مسئولان حکومت  و به ویژه وزیر بهداشت به عنوان متولی درمانی کشور از راه التماس و قسم دادن به حضرت عباس از مردم خواستند در خانه بمانند،بهتر آن بود که از چند ماه جلوتر موضوع واردات واکسن از همان کشورهای بلامانع، جدی گرفته می‌شد تا نیاز به قسم دادن مردم به حضرت عباس نباشد.

روزنامه اطلاعات روند واکسیناسیون کرونا در ایران را اقدامی “برای خالی نبودن عریضه” و “ضایعه بزرگ”خواند و نوشت: «به نظر می رسد برای خالی نبودن عریضه و دل خوش کردن است تا یک اقدام جدی که آحاد مردم کشور را در بر بگیرد و مقابله جدی با این ویروس خطرناک و مهلک باشد .

این روزنامه در ادامه نوشته است :  آمارها حکایت از آن دارد افرادی که در کل جمعیت واجد دریافت واکسینه در کشور یک دوز واکسن را تزریق کرده باشند به یک درصد نمی رسد و این ضایعه بزرگ برای کشور است.

روزنامه اطلاعات در ادامه با تاکید بر اینکه واردات واکسن حتی از کشورهایی که حکومت ایران  روابط حسنه با آن‌ها دارد نظیر روسیه و چین به صورت قطره چکانی انجام می‌شود، افزود که هر دفعه حداکثر در حد چند صد هزار دوز وارد می‌شود و این مقدار و با این حالت قطره چکانی هرگز کفاف جمعیت کشور را نخواهد کرد درحالی که آمارهای واکسینه کردن شهروندان در سایر کشورها حتی کشورهای خاورمیانه با ایران تفاوت فاحش دارد.