روزنامه اعتماد: اصولگرایان از سخنان روحانی که با بگیروببند نمیشود با فساد مبارزه کرد، خشمگین شدند

حسن روحانی در یک سخنرانی گفته بود که فساد در حکومت اسلامی ایران، امری نیست که با بگیر و ببند برطرف شود. امروز (پنجشنبه) روزنامه اعتماد در  واکنش به انتقادهای گزنده برخی از رسانه های اصولگرا و از جمله روزنامه های جوان و کیهان تهران، نوشت: این جمله از سوی گروهی که می‌خواهند از هر حرف روحانی، حاشیه‌ای بسازند، بسیار خوشایند نبوده و به مذاق عده‌ای خوش نیامده است .

روزنامه اعتماد در ادامه نوشت :  کمتر از یک هفته بعد از اینکه روحانی گفته بود با بگیر و ببند فساد از بین نخواهد رفت، غلامحسین اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه نیز مهر تاییدی بر سخنان روحانی زده و گفته که این را که با بگیر و ببند فساد از بین نمی‌رود، رد نمی‌کنیم. در مقاطعی گفته می‌شود که شرایط جنگ اقتصادی است و با بگیر و ببند سعی نکنید بر سرمایه‌گذاری تاثیر منفی داشته باشد یا با این اقدام کارها درست نشده، فساد از بین نمی‌رود و مرحله ورود دستگاه قضا باید آخر باشد.

روزنامه اعتماد نوشت : محسنی اژه ای  معتقد است که ما این موارد را رد نمی‌کنیم و درست هستند. قوه قضاییه از این امر که در آخرین مرحله وارد شود، استقبال می‌کند تا جایی که سایر دستگاه‌ها خصوصا دستگاه‌های اجرایی کار خود را به نحو احسن انجام دهند و نیازی نباشد، قوه قضاییه وارد شود.

صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی پیشتر گفته بود که لایه‌های نخبگان و اقشار تحصیلکرده کشور سوالی دارند که هیچ یک از مسوولانی که مدعی مبارزه با فساد هستند تا به امروز به این پرسش پاسخ نداده‌اند که چرا با وجود آنکه این همه سختگیری در انتصاب و گزینش مدیران اجرایی وجود دارد و همچنین چرا میزان فساد فراتر شده و رو به افزایش است؟ اگر روزی یک مقام یا یک مسوول در کشورمان به این پرسش اساسی پاسخ داد، در آن زمان می‌توان اعتماد کامل به این موضوع داشت که مبارزه با فساد جدی‌تر شده است. در غیر این صورت اگر عده‌ای دستگیر و زندانی شوند و شفافیت لازم وجود نداشته باشد، آن دلایل و عواملی که فساد در آن به وجود می‌آید، باقی خواهد ماند.