روزنامه ترک: آمریکا، اسرائیل و غرب، به ۲۲ هدف نظامی در سوریه حمله می کنند

ناو هواپیمابر پیشرفته و مجهز نیروی دریایی ایلات متحده

یک روزنامه چاپ ترکیه نوشت که ایالات متحده در آستانه حمله احتمالی به سوریه ۲۲ هدف را مشخص ساخته که گرچه اکثر آن ها معلق به ارتش سوریه است، ولی شماری از پایگاه های متعلق به سپاه پاسداران ایران و نیروی هوایی روسیه نیز برای انهدام مشخص شده است.

روزنامه “یِنی شَفَق” چاپ استانبول نوشت که از میان ۲۲ هدف تعیین شده، دست کم دو هدف متعلق به نیروهای روسی مستقر در سوریه است.

این گزارش هنوز از سوی منابع خبری دیگر مورد تائید قرار نگرفته است.

یِنی شفق در ادامه گزارش خود نوشت که در حمله نظامی به سوریه، در کنار ایالات متحده، ارتش های فرانسه، بریتانیا و اسرائیل نیز شرکت خواهند داشت. بنابه این گزارش، حملات ابتدا به صورت موشکی خواهد بود و سپس از طریق دریا و هوا دنبال خواهد شد.

آگاهان نظامی می گویند که در هر صورت، ایالات متحده و یارانش قصد ورود به خاک سوریه را ندارند. در جریان جنگ عراق در دو دهه پیش نیز، نیروهای آمریکایی ابتدا هدف های نظامی حساس عراق را به موشک بستند، و حمله زمینی پس از آن آغاز شد.

به نوشته روزنامه “یِنی شَفَق”، اهداف نظامی سوری، در نواحی دمشق، حمص، طرطوس، حما، دِیرالزُر و رَقّه بمباران شود. ولی در همین حال چند پایگاه متعلق به سپاه پاسداران ایران و همچنین حزب الله لبنان نیز منهدم خواهد گردید.

6 دیدگاه‌

  1. روسیه که خود را ابر قدرت جهان میداند ودر سوریه قدرت نمایی میکند واقعا مخل نظم جهانی شده با این آقای پوتین آمریکا و متحدانش چه میخوان بکنن

  2. تنها زبان قابل فهم برای باندهای ترور و وحشت “مذهبی ـ کمونیستی ـ تروریستی” فقط و فقط زور و ضربه و پسگردنی کشنده هست وگرنه نمیشود بطور منطقی و انسانی با این جنایتکاران گفتگو و تبادل نظر کرد

  3. مطمئن نیستم این نظر پخش بشه یا نه
    ولی باعث بی ثباتی منطقه خاورمیانه همواره اسرائیل بوده و هست
    مادامی که اسرائیل سرزمین مادری فلسطینیان را پس ندهد

  4. کشورهای غربی واسراییل اقعا به مردم منطقه زور میگن.این همه های هوی بخاطر پیروزی های اسد برابر تروریسم و نیروهای حامی غرب هست و این حمله شیمیایی ساخته و پرداخته خود غربی هاس.ترامپ و اسراییل بیشترین ضربه را خواهند دید. شاید چند موشک بزنن چند پایگاه ویران بشه.ولی این های هویها نشان از پیروزی اسد و ترس و شکست غرب و اسراییل هست

Comments are closed.