روزنامه جمهوری اسلامی: برادران سپاهی وارد انتخابات ریاست جمهوری نشوید، در دوران احمدی نژاد مردم آن را تجربه کرده اند

روزنامه جمهوری اسلامی ، خطاب به سپاه پاسداران نوشته است: خیرخواهانه به برادران سپاهی می‌گوئیم وارد انتخابات ریاست جمهوری نشوید، سخنان روح الله خمینی را توجیه نکنید و آن را نقشه راه خود بدانید. کسانی که شما را برای به دست گرفتن قدرت سیاسی تشویق می‌کنند، خیرخواهان نیستند. دوستان واقعی و خیرخواهان شما کسانی هستند که شما را از ورود به این باتلاق برحذر می‌دارند همانگونه که  خمینی چنین می‌کرد.

این روزنامه حکومتی در ادامه نوشته است:  مناقشات و نزاع‌های چند روز گذشته افرادی از مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد چرایی استعفای یکی از خودشان که قصد ورود به رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را دارد و حواشی نامطلوب این نزاع‌ها، نشان داد خمینی چقدر عمیق و وسیع به موضوع می‌نگریسته و چقدر نگران وارد شدن خدشه به اعتبار نظامیان به‌ویژه سپاه پاسداران بودند.

 

این در حالی که کوثری مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران در رابطه با حواشی اخیر پیرو ورود نظامی ها به انتخابات ریاست جمهوری و اظهارات یدالله جوانی که گفته بود سعید محمد به علت تخلفات در قرارگاه خاتم سپاه اخراج شده است ،  گفته است : کسانی که می خواهند وانمود کنند در سپاه اختلاف وجود دارد باید گفت اصلا چنین چیزی نیست.

روزنامه جمهوری اسلامی در ادامه نوشته است: تبلیغات انتخاباتی در کشور ما متأسفانه سالهاست بگونه‌ایست که برای هیچکس حیثیت و اعتباری باقی نمی‌گذارد و نامزدهای انتخاباتی در بی‌حیثیت ساختن رقبای خود هیچ ملاحظه‌ای ندارند و به هیچیک از ضوابط و معیارهای دینی و اخلاقی و قانونی پای‌بندی نشان نمی‌دهند.

روزنامه جمهوری اسلامی نگاشته است : اگر ماجرا به مرحله بعد یعنی در دست گرفتن قدرت توسط نظامیان برسد، داستان جدیدی شروع خواهد شد که با ضربه‌های محکم‌تر و کاری‌تری به اعتبار نهادهای دفاعی کشور همراه خواهد بود. و ما آن را در دوران احمدی نژاد تجربه کردیم .

در ادامه نوشته است به سخنان  آن فیلمی که سردار سپاه به مراحل شکل‌گیری ریاست جمهوری احمدی‌نژاد تا مطرود شدن او را بیان کرده  و این روزها در فضای مجازی دست به دست می‌شود گوش بدهید و ببینید که ورود نهاد نظامی به امور سیاسی چه بر سر این کشور آورده است وی می گوید:  ما برای دفع خطر جریان‌هائی که با ولایت فقیه مشکل داشتند احمدی‌نژاد را به قدرت رساندیم و بسیاری از وزرای او از سپاه بودند، دو سوم استاندارهای دولت او سپاهی بودند، نیمی از فرماندارهای او از سپاه بودند و سرانجام از دل همین دولت یک جریان انحرافی پدید آمد که در مقابل ولایت فقیه ایستاد.

روزنامه جمهوری اسلامی  نوشته است : همه می‌دانیم که تمام مفاسد امروز کشورمان در همان دولت نظامی ریشه دارند و دروغ و دغل در آن زمان نهادینه شدند و زمان زیادی لازم است تا اگر عزم جزمی وجود داشته باشد، کشور از این مفاسد پاک شود و رهائی یابد.