روزنامه جمهوری اسلامی: «برای آن که کسی کورونا نگیرد، روز قدس را مجازی برگزار کنید»

در ادامه مباحثات و اختلاف نظرها درباره شیوه برگزاری راهپیمایی نمایشی موسوم به “روز  جهانی قدس”، روزنامه جمهوری اسلامی پیشنهاد کرد: مراسم روز قدس در فضای مجازی برگزار شود تا در اثر ازدحام جمعیت، کسی به کورونا مبتلا نگردد.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:این روزها مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات نگرانی‌هائی را در مورد مراسم روز قدس مطرح می‌کنند و حتی بعضی افراد سخن از برگزاری راه‌پیمائی این روز با رعایت فاصله و یا در خودرو به میان می‌آورند.

نگرانی برای راه‌پیمائی روز قدس که مظهر دشمنی  با رژیم صهیونیستی اسرائیل است کاملاً قابل درک و احترام است، ولی همه باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشیم که جان مردم در درجه بالاتر از اهمیت قرار دارد و هیچ‌چیز نباید جان مردم را به خطر بیندازد. برگزار نشدن یک مراسم در یک سال به معنای حذف آن برای همیشه نیست.

همزمان سخنگوی سازمان تبلیغات اسلامی نیز گفت: احتمال می رود این مراسم با خودرو صورت گیرد.

سعید فلاح پور، افزود:  مردم در داخل خودرو با فاصله‌های اجتماعی همراه با پرچم‌ فلسطین شرکت خواهند کرد

سخنگوی سپاه پاسداران نیز اعلام کرده بود که به دلیل شیوع کرونا “به احتمال زیاد” امکان برگزاری راهپیمایی روز قدس در شهر تهران وجود ندارد و در صورت برگزار نشدن راهپیمایی در تهران، در دیگر شهرها نیز راهپیمایی برگزار نخواهد شد.

رمضان شریف، رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز گفته بود به دلیل شیوع ویروس کرونا “به احتمال زیاد” امکان برگزاری راهپیمایی روز قدس در تهران و دیگر شهرها وجود ندارد.

راهپیمایی روز قدس هر سال در جمعه آخر ماه رمضان در ایران و برخی از کشورهای اسلامی برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این راهپیمایی “حمایت از فلسطین” اعلام شده است.

پیش از این نیز گزارش‌هایی منتشر شده بود که جمهوری اسلامی به دلیل تحت تاثیر قرار نگرفتن راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس درباره شیوع ویروس کرونا در ایران پنهان کاری کرده بود.