روزنامه جمهوری اسلامی:  سپاهی ها در نظرسنجی ها یک درصد هم رای ندارند

روزنامه جمهوری اسلامی در انتقاد از دو کاندیدای نظامی، در انتخابات ۱۴۰۰ ایران  نوشت: حرکات تبلیغاتی نظامیانی که برای به دست آوردن صندلی ریاست جمهوری تلاش می‌کنند، وارد مرحله جدیدی شده است.

این روزنامه در ادامه آورده است: یکی از آنها با برنامه‌ریزی قبلی به میان عشایر بختیاری رفت و یک فیلم تبلیغاتی از به اصطلاح استقبال مردمی برای نمایش تهیه کرد. یکی دیگر به دیدار مولوی عبدالحمید رفت تا آراء اهل سنت را جلب کند.

جمهوری اسلامی افزود:در نظرسنجی‌ها یکی از این دو نفر ۱/۳ درصد و دیگری سه دهم درصد رای دارند.

همزمان رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به روزنامه جمهوری اسلامی گفته است: شاید زمان آن رسیده تا یک بار درباره موضوع نظامیان و ورود آنها به انتخابات و عرصه سیاست با شفافیت صحبت و تعیین تکلیف کنیم -در شرایط فعلی دیگر حساسیت‌های گذشته درباره کاندیداتوری نظامیان وجود ندارد

این  عضو جامعه روحانیت در ادامه مدعی شد: در زمان و شرایط جنگ بود که خمینی گفت:  نظامیان به نظامی‌گری بپردازند، اما بعد از دوران جنگ دیگر چنین منعی وجود ندارد.

اکرمی با اشاره به این موضوع که امروز جنگ نظامی پایان یافته است و جنگ دیگر از جنس تحریم و مسائل اقتصادی و اخلاقی است، گفت: امروز نباید با استدلال‌های دهه ۶۰ مانع ورود افرادی که واجد شرایط هستند به عرصه سیاست شد چرا که ممکن است این افراد با تجربه‌هایی که دارند در کار اجرایی نیز موفق باشند.

او افزود:  وقتی از ورود نظامیان به سیاست حرف می‌زنیم عملاً یعنی کسانی که یا بازنشسته هستند یا قبلاً در سپاه بوده‌اند.در شرایط فعلی دیگر حساسیت‌های گذشته درباره کاندیداتوری نظامیان وجود ندارد. تشخیص با مردم است، نباید مردم را محدود کرد.