“روزنامه جوان” وابسته به سپاه: «توقیف دوباره گریس توسط آمریکا، با واکنش کوبنده تری همراه خواهد بود».

 

در ادامه هشدارهای نظامی برخی مقامات رژیم، روزنامه جوان نیز که بازتاب دهنده دیدگاه های سپاه پاسداران است، در مقاله اساسی امروز خود نوشت: «در صورت توقیف دوبارۀ گریس۱، فرمان توقیف کشتی‌های آمریکایی صادر خواهد شد». این هشدار در واکنش به این ارزیابی می باشد که ارتش آمریکا ممکن است سوپرنفتکش آزاد شده را دوباره در آب های دریای مدیترانه بازداشت کند.

در مقاله اساسی امروز (یکشنبه ) روزنامه جوان، با طرح این پرسش که “اگر آمریکا حکم توقیف کشتی نفتکش ایران را عملی کند جمهوری اسلامی ایران با دوگانه انگلیس و امریکا چه خواهد کرد؟” و “آیا کشتی انگلیسی را آزاد می‌کند و به دنبال عمل متقابل با آمریکا می‌گردد؟” نوشت: «در صورت توقیف نفتکش گریس۱ ، قطعا جمهوری اسلامی ایران که راهبرد مقاومت را برگزیده است و ملت مظلوم و فهیم ایران نیز او را همراهی می‌کنند، از این اقدام نخواهد گذشت».

در ادامه این مقاله تحلیلی آمده است: «اگر آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس۱ را اجرا کند، چون انگلیس منشا این مشکل بوده، چاره کار این است که ضمن استمرار توقیف کشتی انگلیسی به دنبال توقیف کشتی آمریکایی باشیم و شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، فرمان توقیف کشتی‌های آمریکایی یا نوکران آن را در سراسر جهان صادر کند».

محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران  و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیش از انتشار این خبر در روزنامه جوان در توییتی نوشت:  «رفع توقیف گریس۱ پیام روشنی از قدرت بازدارندگی ایران اسلامی بود.محموله نفت ما باید به سلامت به مقصد برسد، اشتباه بعدی بریتانیا  پاسخی سخت‌تر به دنبال خواهد داشت.

جوان در ادامه نوشته است:  دو روز پیش ترامپ اعلام کرد ما قایقی در خلیج‌فارس نداریم که ایرانی‌ها آن را بگیرند، تاکید کرد که  این سخن رییس جمهوری آمریکا پشت پرده ورود مستقیم به توقیف کشتی ایرانی بود و تاکید کرد که راه چاره رها کردن اولی و درگیر شدن با دومی نیست.

در این گزارش امده است که  انگلیس منشا این مشکل بوده و سربازی آمریکا را انجام داده است و نباید بدون هزینه از این معرکه خارج شود.اگر آمریکا جایگزین انگلیس شد چاره کار این است که ضمن استمرار توقیف کشتی انگلیسی به دنبال توقیف کشتی آمریکایی باشیم و این هر دو را با هم ببینیم.