روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران:  جمشید شارمهد در تاجیکستان بازداشت شده است

این ارگان خبری وابسته به سپاه پاسداران فاش ساخت که  جمشید شارمهد، سرکرده «گروه تندر یا همان انجمن پادشاهی ایران که از خاک امریکا عملیات‌های تروریستی در خاک ایران را هدایت می‌کرد»، جمعه ۱۰ امرداد ۹۹ به دست نیروهای وزارت‌اطلاعات در تاجیکستان دستگیر شده است.

در حالی که وزارت اطلاعات اعلام کرد شارمهد، لیدر گروه تندر، را بازداشت کرده و جزئیات آن‌چه «عملیات پیچیده امنیتی»، خوانده، بعدا اعلام می‌کند

وزارت اطلاعات ایران روز گذشته ( شنبه )  با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که  جمشید شارمهد سرکرده گروه ” تندر” که مقر آن در آمریکا بود را در ایران دستگیر کرده است. و وزیر اطلاعات نیز دیشب در یک برنامه خبری صداوسیما حکومت اعلام کرد که شارمهد در ایران بازداشت شده است.

رژیم  ایران این گروه را متهم به عملیات به گفته آنان تروریستی در سال ۲۰۰۸ در شیراز و همچنین تلاش برای چند عملیات دیگر کرد ه است.

همچنین خبرگزاری ایسنا به نقل از روسیا الیوم،  نوشته است که سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده،  در واکنش به دستگیری  مسئول گروه  “تندر” توسط نیروهای امنیتی حکومت ایران، گفت: رژیم  ایران تجربه زیادی در بازداشت ایرانی ها و خارجی ها بنا به اتهامات دروغین دارد، بهتر است قوانین بین المللی را رعایت کند.

مورگان اورتگاس، افزود: “ما از رژیم ایران می خواهیم که تا حد ممکن شفافیت خود را رعایت کند و به معیارهای قانونی بین المللی احترام بگذارد.”

این اطلاعیه یادآور خبر دستگیری روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی “آمدنیوز” بود.

شارمهد مدیر “رادیو تندر”، رسانه گروه “انجمن پادشاهی ایران” در ایالت کالیفرنیا و از مخالفان حکومت اسلامی است.

محمد جواد ظریف نیز در توییتی درباره بازداشت مسئول گروه تندر نوشت:  غرب باید از حمایت مالی و پناه دادن به تروریست‌ها دست بکشد، آن‌ها از مامن‌ امن‌شان در اروپا و آمریکا به نفرت‌پراکنی، تحریک، برنامه‌ریزی برای قتل و آشوب مشغول‌ می‌شوند و به طرز بی‌شرمانه‌ای مسئولیت قتل شهروندان بی‌گناه ایرانی را گردن می‌گیرند. حیله و فریبکاری نمی‌تواند این ریاکاری را لاپوشانی کند».

این  در حالی که دادگاهی در بلژیک روز چهارشنبه ۲۵ تیر حکم داد:  محاکمه  اسدالله اسدی، دیپلمات حکومت اسلامی و سه تن دیگر که مظنون‌اند دو سال پیش در صدد بمب‌گذاری در همایش سازمان مجاهدین خلق در پاریس بودند در ماه‌های پیش رو برگزار شود.

اریک وان دِر سیت، سخنگوی دادستانی کل بلژیک، روز چهارشنبه اتهام‌های این چهار مظنون را «اقدام به برنامه قتل با ماهیت تروریستی» و «مشارکت در اقدامات سازمان تروریستی» اعلام کرد.

دادستانی آلمان هم اعلام کرده است  که این دیپلمات ایرانی به زوج بلژیکی – ایرانی وسیله انفجاری حاوی ۵۰۰ گرم ماده انفجاری «استون پروکسید» داده است.

همچنین  عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه حکومت اسلامی نیز واشنگتن را متهم کرد که به “تروریست‌های شناسنامه‌دار” امکان اقامت می‌دهد و “از آنها در ابعاد و اشکال مختلف حمایت و پشتیبانی می‌کند”.

در ادامه این واکنش ها، محمود علوی، وزیر اطلاعات حکومت اسلامی نیز  در باره دستگیری جمشید شارمهد ٰگفت: «با توجه به جنایات این فرد در شیراز به اینترپل اعلام کردیم اما اتفاقی برای دستگیری وی نیفتاد.»

آخوند علوی، وزیر اطلاعات رژیم  ایران شارمهد را وابسته به آمریکا و اسرائیل خواند و افزود:  این دو کشور از افرادی مانند او استفاده ابزاری می‌کنند.

در همین رابطه ،  خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران نیز ویدئویی منتشر کرد که گوینده آن به نقل از وزارت اطلاعات خبر می‌دهد، جمشید شارمهد، “سرکرده گروه تروریستی تندر” دستگیر شده است.

در این فیلم مردی ظاهر می‌شود که خود را جمشید شارمهد معرفی می‌کند. معرفی او با فیلم انفجار بمب در “حسینیه سیدالشهدای شیراز” مونتاژ شده که به بیننده القا می‌کند، متهم با انفجار در ارتباط است. در این فیلم گوینده می گوید: در این عملیات تروریستی که در سال ۱۳۸۷ رخ داد ۱۴ نفر کشته شدند.

در ادامه این ویدئو ساختگی، صحنه‌های خیلی کوتاهی از برنامه‌های تلویزیونی در گذشته مونتاژ می‌شود که در یکی از آنها  شارمهد می‌گوید: «ما در دفتر اف بی آی حضور داریم».

گوینده وابسته به وزارت اطلاعات در این فیلم بدون ارائه اسناد می‌گوید، “گروه تروریستی تندر” در سال‌های اخیر قصد انفجار سد سیوند شیراز، انفجار بمب‌های سیانوری در نمایشگاه کتاب تهران و منفجر کردن آرامگاه آیت‌الله خمینی را داشته اما موفق نشده است.

در این فیلم ساختگی که همانند سایر ویدیوهایی است که رژیم ایران برای اعتراف از متهمان خود می گیرد،متهم با چشم‌بند ظاهر می‌شود و می‌گوید: «قبل از آنکه بمب را بترکاند به من تلفن زد. موقعیت خوبی داشتند. احتیاج به مواد منفجره داشتند، مواد منفجره در اختیارشان گذاشتیم».

در پایان این فیلم دست ساخت وزارت اطلاعات،به   بینندگان وعده می‌دهند که اطلاعات بیشتر درباره دستگیری متهم را به اطلاع عموم خواهد رساند.

در ادامه این خبر، گروه سلطنت‌طلب “تندر” نیز با انتشار بیانیه‌ای نوشت: جمشید شارمهد به ایران رفته است تا «رسم مبارزه و پدافند از مردم دربند ایران را برخلاف همه آنهایی که تنها با منبرنشینی و خودپرستی ارث پدری طلب می‌کنند، بار دیگر در تاریخ یادآور شود».

این گروه در ادامه نوشته است :  اطلاعات لازم در مورد وضعیت جمشید شارمهد تنها از کانال تلگرام رسمی “انجمن پادشاهی” و سایت تندر منتشر خواهد شد.

شارمهد مهندس الکترونیک است، در سال ۱۹۵۵ زاده شده و پیش از مهاجرت به ایالات متحده در آلمان زندگی می‌کرده است.