روزنامه “خراسان” حمله موشکی دوبارۀ حوثی ها به تاسیسات نفتی عربستان را “قدس ۲” نامید و به آن افتخار کرد

روزنامه “خراسان” که بیانگر دیدگاه های جناح آشوب طلب حکومت ایران است، در تلاش برای یک بهره برداری سیاسی، ادعا کرد که حمله موشکی حوثی ها به تاسیسات نفتی آرامکو در بندر جده در عربستان، همزمان با دیدار بین نخست وزیر اسرائیل، ولیعهد عربستان و وزیر خارجه ایالات متحده بود و ظاهرا نشان قدرت و توانایی یک گروه نظامی مزدور حکومت ایران در یمن است – و این در حالی که حمله با موشک های ساخت رژیم ایران توسط حوثی ها فردای روزی بود که این دیدار تایید نشده صورت گرفت و نوعی ابراز خشم رژیم ایران نسبت به این دستاورد دیپلماتیک مهم اسرائیل و ایالات متحده در رابطه با عربستان بود.

این مقاله همچنین تایید می کند که حوثی ها در یمن، در واقع مزدواران حکومت ایران هستند که با پول و تسلیحات ایرانی، می کوشند به عربستان تعرض کنند و دولت ریاض را بترسانند. رژیم ایران سال گذشته نیز ادعا کرد که حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در شمال شرق عربستان نیز توسط حوثی ها صورت گرفته، و این در حالی که همه کارشناسان نظامی ارزیابی کرده اند که پرتاب موشک ها از داخل خاک ایران و توسط سپاه پاسداران بوده است.

روزنامه خراسان نوشته است: طی این حمله گسترده پهپادی حوثی ها  به تاسیسات نفتی آرامکو سعودی‌ها در ابتدا تلاش کردند ماجرا را بی اهمیت جلوه دهند اما ابعاد حمله به قدری وسیع بود که در ادامه به آن اعتراف کردند.

این در حالی که یک مقام مسئول در وزارت انرژی پادشاهی عربی سعودی در همان لحظه اعلام کرد ساعت ۳:۵۰ سحرگاه دوشنبه ۲۳ نوامبر به وقت محلی، در نتیجه انفجار ناشی از اقدام تروریستی مخزن سوخت در ایستگاه پخش فرآورده‌های نفتی در شمال شهر جده دچار آتش‌سوزی شده ولی این آتش‌سوزی مهار شد.

این مقام مسئول در وزارت انرژی پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد که این حادثه هیچ تاثیری بر روند تولید و صادرات نفتی شرکت آرامکو سعودی نداشته و روند صادرات سوخت این شرکت به مشتریانش همچنان ادامه دارد.

او همچنین بیان کرد که پادشاهی عربی سعودی این «حمله بزدلانه» را به شدت محکوم کرده و تاکید می‌کند که این گونه «اقدامات تروریستی و خرابکارانه» که علیه تاسیسات حیاتی این کشور انجام می‌شود مانند حمله اخیر در نزدیکی سکوی شناور تخلیه متعلق به ایستگاه پخش فرآورده‌های نفتی در جازان و حملات پیش از آن به تاسیسات نفتی بقیق و خریص، امنیت و ثبات روند صادرات انرژی جهان و اقتصاد جهانی را مورد هدف قرار داده‌اند.

روزنامه خراسان با تمجید از موشک حوثی ها نوشته است : بر اساس نقشه های منتشر شده در حالت واقعی موشک باید از یک نقطه در اطراف پایتخت یا عمق یمن شلیک شده باشد، به همین دلیل باید گفت که موشک یمنی‌ها بردی بالای ۸۰۰ کیلومتر داشته است. البته مهم‌تر از برد این موشک دقت آن بوده که توانسته یکی از مخازن بنزین شرکت نفتی آرامکو در جده را هدف قرار دهد.

این روزنامه در ادامه امریکا و منطقه را تهدید کرد و نوشت : حالا عبور‌ کروز قدس۲ ساخت صنایع دفاعی یمن از سامانه‌های موشکی ساخت شرکت های بزرگ آمریکایی نشان می‌دهد در یک جنگ بزرگ تر قرار است دقیقا چه اتفاقی روی دهد! برخی تحلیلگران این حمله را حتی پاسخی به اقدام واشنگتن در قرار دادن نام انصارا…    در فهرست گروه های تروریستی هم می دانند. این‌ها همه نشانه‌هایی هستند که دنیا و منطقه باید بدانند.