روزنامه عربی: حزب الله لبنان از ترس اسرائیل در حال آماده باش کامل قرار گرفت

پس از انتشار گزارش هایی دایر بر این که اسرائیل هشدار داده که استقرار سپاه پاسداران در سوریه و احداث کارخانه موشک سازی در لبنان را تحمل نخواهد کرد، یک روزنامه عربی نوشت که حزب الله از بیم حمله ناگهانی ارتش اسرائیل، به حال آماده باش در آمده است. یک مقام ارشد اوپوزیسیون سوریه که در گذشته ژنرال بلندپایه ارتش بوده نیز فاش ساخت که حزب الله جنگ افزار شیمیایی در انبارهای خود ذخیره کرده است. آگاهان گفتند که اگر چنین امری درست باشد، نهادهای بین المللی باید قاطعانه وارد صحنه شده و به اقدامات جدی علیه حزب الله دست بزنند.

روزنامه عرب زبان “رای الیوم” در گزارشی نوشت که حزب الله لبنان اخیرا آگاهی یافته که ارتش اسرائیل در نزدیکی مرزهای لبنان و سوریه به یک رشته رزمایش های محرمانه پرداخته و به دنبال آن دستور داده که امادگی چریک های حزب الله برای رویارویی با حمله احتمالی ارتش اسرائیل افزایش یابد.

هنوز معلوم نیست این گزارش تا چه موثق باشد. اسرائیل معمولا نسبت به خبرهای امنیتی واکنشی نشان نمی دهد.

برخی آگاهان سیاسی می گویند که اگر استقرار سپاه پاسداران در سوریه قطعی شود، بروز جنگ اجتناب ناپذیر خواهد شد. زیرا اسرائیل اجازه نخواهد داد نیروهای رژیمی که این کشور را به نابودی تهدیدمی کنند، در فاصله کمی از مرزهای اسرائیل مستقر گردند.

در همین رابطه، یک ژنرال پیشین ارتش سوریه به نام سرلشگر شرق زوهیر الاسکیت به خبرنگاران گفت که اطلاع دقیق دارد که حکومت اسلامی ایران هم اکنون مشغول برپایی یک کارخانه موشکی در خاک سوریه است که موشک ها میان برد و کوتاه برد تولید کند. به گفته او، کلاهک های این موشک ها را می توان با جنگ افزار شیمیایی پر کرد.

این گزارش هنوز از منابع خبری دیگر مورد تائید قرار نگرفته است. چند سال پیش دولت آمریکا با واکنش قاطعانه و تهدیدهای صریح، حکومت بشار اسد در سوریه را ناچار ساخت که انبارهای اسلح شیمیایی را برچیند و این جنگ افزار ممنوع و غیر انسانی را به دست روسیه بسپارد که آن را از سوریه بیرون برد و نابود سازد.

3 دیدگاه‌

  1. درود بر اسراییل وایران آریایی .از جنایتکاران حزب الله لبنان هیچ جنایتی بعید نیست، و دنیا باید بداند اگر حزب الله لبنان و یارانش از بین نروند تهدیدی جدی برای امنیت دنیا می شوند و قاطعانه همه دنیا باید جلوی انها ایستاده و انها را نابود کنند و همینطور اسراییل باید هوشیار باشد تا ابزار جاسوسی رژیم فاسد ایرانی دردسر درست نکند و از اسراییل می خواهیم دست دوستی به روسیه بدهد و این رزیم آخوندی تنها در برابر دنیا قرار بگیرد که در این صورت نابودی حتمی است .پیروز باشید انشا الله

  2. هر دولت و سازمان و جناحی که بخواهد امنیت اسرائیل را تهدید کند ، به شدیدترین نوع ممکن ضرر خواهد کرد و بازنده میدان خواهد بود ، هیچگاه رهبر عزیزمان نتانیاهو و مردم اسرائیل اجازه نزدیکی هیچ دشمنی را به مرزهای خود نمیدهند ، و دشمنان اسرائیل آرزوی به هم زدن آرامش و امنیت اسرائیل را به خاک خواهند برد

Comments are closed.