روزنامه عصر ایران خطاب به قالیباف:”مجلس انقلابی با حقوق و ودیعۀ مسکن غیرانقلابی”! 

مهرداد خدیر با انتشار یادداشتی تحت عنوان “مجلس انقلابی با حقوق و ودیعۀ مسکن غیرانقلابی”!  در تارنمای  عصر ایران،  در انتقاد از میزان دریافتی حقوق و مزایای نمایندگان  مجلس یازدهم نوشت: هزینه‌های پرداخت شده به نمایندگان در این دوره ، که خود را  “مجلس انقلابی” می دانند و “حقوق غیرانقلابی”  دریافت می کنند جای شگفتی است.

حسین جلالی پیشتر اعلام کرده بود که  اولین حقوق نمایندگی واریز شده،  «۱۱ میلیون تومان به عنوان حقوق به علاوه ۲۰۰ میلیون تومان بابت مسکن و ۲۰ میلیون تومان هم برای سایر هزینه‌ها به حساب ما واریز شده و جمعا ۲۳۱ میلیون تومان برای نمایندگان واریز شده است».

این خبر در حالی منتشر می شود که مردم  ایران هر روز شاهد بیکاری،  فقر، گرسنگی ،کورونا،  نبود مسکن  و سیل و زلزله و ….. است بخش بزرگی از مردم ایران زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

مهرداد خدیر در ادامه  نوشته است: «واکنش منفی افکار عمومی به اخبار مربوط به واریز حقوق و ودیعۀ مسکن نمایندگان جدید مجلس شورای اسلامی، به حدی بوده که احمد امیرآبادی فراهانی نمایندۀ قم و عضو هیات رییسه توضیح داده ۲۰۰ میلیون تومان مربوط به ودیعۀ مسکن است و همۀ ۲۰ میلیون تومان هم حقوق نماینده نیست. هزینۀ دفتر شامل اجاره، حقوق کارکنان وآب و برق و گاز و تلفن ثابت و سیار و اینترنت است که به حساب دفتر واریز می‌شود».

خدیر در ادامه نوشته :  « مجلس شورای ملی حاصل انقلاب مشروطه است. در مجلس اول نمایندگان اصناف حاضر بودند و حقوقی نمی گرفتند. در مجالس بعد هم کسانی نماینده می‌شدند که بیرون جایگاه و مرتبتی داشتند. یا مثل دکتر مصدق زمین دار و بی نیاز از مجلس یا مثل مدرس زندگی زاهدانه یا شخصیت های دیگر. بعد از انقلاب نیز تا چند دوره از این صحبت ها نبود و پرد‌اختی ها حساسیت ایجاد نمی‌کرد. جدای نمایندگانی که اصلا حقوقی دریافت نمی‌کردند دریافتی دیگران نیز متعارف بود.»

در تارنمای عصر ایران آمده است که « مجلس انقلابی با این صفات، انقلابی می‌شود نه با اصرار قالیباف بر تغییر چهره از سیمای یک تکنوکرات به ارزشی و خواندن از روی متن و شعار … راستی به جناب  قالیباف اشاره شد. یاد شعارهای او در مناظره‌های ۹۶ افتادیم که مدام ۹۶ درصد و ۴ درصد می‌کرد. این دریافتی ها با ۹۶ درصد می‌خواند یا با روحیات ۴ درصد؟».

در ادامه این انتقاد آمده است:  خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران به سخنان حسن روحانی، در جلسه ویژه ساماندهی مسکن اشاره کرده که گفته بود: « تأمین مسکن نیازمندان واقعی که در طرح ــ صندوق پس‌انداز ــ مسکن یکم ثبت‌نام و پول واریز کرده‌اند، اولویت اول و اصلی دولت است»، گزارش کرد که «با وام این صندوق می‌توان حدود ۸ و نیم متر واحد مسکونی در تهران خریداری کرد».

این در حالی که به گفته احمد امیرآبادی فراهانی نمایندۀ مجلس  و عضو هیات رییسه گفته شده که به هر نماینده  ۲۰۰ میلیون تومان به عنوان  ودیعۀ مسکن داده شده است؟؟ ایا آقای روحانی این نمایندگان همان نیازمندان اولویت دار اصلی دولت نیستند؟؟؟

در گزارش تسنیم امده است که  بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران از مرز ۱۹ میلیون تومان عبور کرده است. در آخرین ماه بهار متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان ۱۹ میلیون و ۷۱ هزار تومان بود که در مقایسه با اردیبهشت ماه حدود ۲ میلیون تومانی افزایش یافت.