روزنامه قانون: جناب رئیسی، رشوه ۶۵میلیاردی هم به پرونده اتهامات قالیباف اضافه شد؛ آیا زمان رسیدگی نیست؟!

قانون  نوشته است:  همه به خاطر داریم که در زمان مناظرات انتخاباتی اتهاماتی میان کاندیداها رد و بدل شد که بخشی از آن مربوط به محمدباقر قالیباف بود؛ که به تازگی مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس نیز در این رابطه با اعلام  رشوه ۶۵ میلیاردی و تفحصی که معلق شد، افشاگری کرده‌است.

میرسلیم در این رابطه افزود:  همه مدارک را به دستگاه قضایی ارجاع داده‌ام و قرار است که پیگیری‌ها از جانب آنها انجام ‌شود. اصل موضوع به تحقیق و تفحص زمان حضور قالیباف در شهرداری بر می‌گردد، وقتی تحقیق و تفحص در مجلس دهم رای نمی‌آورد حال می خواهید در این مجلس رای بیاورد؟؟؟.

موضوع تحقیق و تفحص مسئله‌ای نیست که از انجام شدنش ناراحت و یا از انجام نشدنش خوشحالی صورت گیرد. باید طبق بررسی مشخص شود که چه خدمات شایسته‌ای صورت گرفته است، طبق اسنادی که دارم نشان می‌دهد رایزنی‌هایی پشت پرده صورت گرفته که این تحقیق و تفحص، انجام نشود و رد شود.

میرسلیم درباره  موفقیتش در هیات رئیسه  مجلس گفت: در انتخاب هیات رئیسه، باید بگویم که  فعالیت هایی که از قبل مجلس انجام گرفت منجر به انتخاب چنین هیات رئیسه‌ای شد.

حسن روحانی نیز پیشتر  در جریان پیکار انتخاباتی با قالیباف، گفته بود: شما و دوستانتان ساختمان های مجللی در تهران  گرفتید بگویید  با پول مردم چکار کردید؟ آقای قالیباف اگر سال ۸۴ مردانگی نکرده بودم، شما اینجا نبودید.

اسحاق جهانگیری نیز در همین مناظره گفته بود:  شما بیشترین تخلفات مالی را در کشور انجام دادید.شما با املاک مردم چه کردید؟۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اموال مردم را بخشیدید. آپارتمان ۲ میلیارد تومانی را ۲۰۰ میلیون تومان بخشیدید. مجلس خواست تحقیق و تفحص کند رفتید لابی کردید و جلویش را گرفتید. چرا جلوی تحقیق و تفحص از شورای شهر را گرفتید؟ چرا کسی که افشا کرد را ۳ ماه در سلول انفرادی انداختید.

 

روزنامه قانون در ادامه نوشته است:  اصل موضوع به تحقیق و تفحص زمان حضور قالیباف در شهرداری بر می‌گردد، وقتی تحقیق و تفحص در مجلس دهم رای نمی‌آورد شهردار وقت از اینکه چنین موضوعی رای نیاورده، تشکر می‌کند. موضوع تحقیق و تفحص مسئله‌ای نیست که از انجام شدنش ناراحت یا از انجام نشدنش خوشحالی صورت گیرد. باید طبق بررسی مشخص شود که چه خدمات شایسته‌ای صورت گرفته است، طبق اسنادی که دارم نشان می‌دهد رایزنی‌هایی پشت پرده صورت گرفته که این تحقیق و تفحص، انجام نشود و رد شود.

 

این روزنامه در انتقاد از نوع برخورد ابراهیم رئیسی با این اسناد نوشت: برای قوه‌قضاییه‌ای که برنامه خود را برخورد با فساد بدون تعارف معرفی کرده‌است شایسته نیست که افکار عمومی را با این همه شائبات درباره قالیباف رها کند؛ دلسوزان باید به سرعت این اتهامات را پیگیری و تبیین کرده و بدون لکنت برای مردم بازگو کنند.

 

در ادامه این گزارش قانون آمده است:  جریان مدعی نیز بدانند که مصطفی‌میرسلیم از اپوزیسیون یا جناح مخالف نیست که او را متهم به سیاسی‌کاری کنند، این فرد دست‌پروده خود شماست و از شخصیت‌های مورد حمایت‌تان به حساب می‌آید بنابراین آب در هاون برای زیر سوال بردن افشاگری او نکوبید.