روزنامه لبنانی: «جنگ بین ایران و اسرائیل در راه است»؛ پاسدار، ابوالفضل شکارچی: «به اسرائیل شدیدا پاسخ می‌دهیم»

یک رسانه عربی نوشت که حکومت ایران تصمیم گرفته است به اقدام انتقام جویانه‌ای علیه اسرائیل، در واکنش به عملیات اسرائیل علیه استقرار نیروهای نظامی رژیم ایران در سوریه دست بزند. ساعاتی پس از انتشار این خبر، یک مقام ارشد نظامی سپاه پاسداران نیز سکوت را شکست و اسرائیل را مستقیما به عملیات انتقام جویانه تهدید کرد.

روزنامه «رأی الیوم» چاپ بیروت، از قول آن چه که منابع مطلع لبنانی توصیف کرد، نوشت: «رژیم ایران پس از بررسی جامع آن چه که در نطنز رخ داده، تصمیم گرفته است به یک اقدام انتقام جویانه علیه اسرائیل دست بزند».

«رأی الیوم» نوشت که هنوز ماهیت و زمان اجرای این تعرض مشخص نشده و رژیم ایران در جستجوی هدف‌های مناسب است تا در زمان مناسب، به اجرای آن دست بزند.

این روزنامه که دارای گرایش های شدید ضد اسرائیلی و ضد صهیونیستی می‌باشد، در ادامه گزارش خود ادعا کرد که رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن، هم اکنون خود را برای جنگ با اسرائیل آماده می سازند.

در تهران، پاسدار ابوالفضل شکارچی، در مقام سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، گفت: «صهیونیست‌ها با تداوم شرارت، دست برتر محور مقاومت را خواهند دید».

ظاهرا، اشاره او به عملیات هوایی مداوم اسرائیل علیه احداث قرارگاه امام علی در ناحیه البوکمال سوریه و همچنین مواضع دیگر سپاه قدس در سوریه می‌باشد.

در ادبیات حکومت اسلامی ایران، “محور مقاومت” به مفهوم کشورها و سازمان‌هایی است که خواهان نابودی اسرائیل می‌باشند و به عنوان نیروی نیابتی رژیم ایران در منطقه محسوب می‌شوند.

آن چه که رژیم ایران “محور مقاومت” می نامد، شامل رژیم بشار اسد در سوریه، حزب الله در لبنان، حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین در غزه است.

حکومت ایران ممکن است برای آن که با واکنش نظامی کوبنده اسرائیل روبرو نشود، عملیات تعرضی را توسط این گروه‌های نیابتی انجام دهد.

با آن که ده‌ها حمله هوایی علیه مواضع نظامی رژیم ایران در سوریه، به اسرائیل نسبت داده شده، پاسدار ابوالفضل شکارچی در واکنش به آن گفت: «به دروغ پردازان و خیمه شب بازان صهیونیستی اخطار می‌کنیم که در صورت ادامه شرارت، دست برتر مقاومت و جمهوری اسلامی ایران را در میدان عمل خواهند دید».

ابوالفضل شکارچی در ادامه سخنان خود، در توضیح این که چرا اسرائیل را “دروغ پرداز” می‌نامد، ادعا کرد گزارش ها در مورد آن که اسرائیل بارها مواضع نظامی وابسته به رژیم ایران در خاک سوریه را بمباران کرده و یا مراکز استقرار نیروهای وابسته به رژیم ایران در سوریه را هدف قرار داده، نوعی “دروغ پردازی و شعبده بازی” می‌باشد و صحت ندارد.

او ادعا کرد که در طول همه سال‌ها، تنها هشت تن از افراد نظامی رژیم ایران در سوریه، در اثر تعرض نظامی اسرائیل کشته شده‌اند و خبرهای دیگر درست نیستند.

در گزارش‌های سازمان حقوق بشر سوریه آمده است که در طول سه سال اخیر ده‌ها و شاید صدها تن از نیروهای وابسته به سپاه قدس در سویه کشته شده‌اند.

حکومت ایران همچنان ادعا می‌کند که جنگجویی در سوریه ندارد و افرادی که در آن کشور هستند، “مستشاران نظامی” می‌باشند که به دعوت دولت قانونی سوریه به آن کشور رفته‌اند.

ابوالفضل شکارچی به انفجار در تاسیسات اتمی نطنز در این رابطه اشاره‌ای نکرد.