روزنامه نگار مشهور کویتی از کشورهای عرب می خواهد با رژیم ایران قطع رابطه کنند

موج مخالفت در کشورهای عرب نسبت به زیاده خواهی های حکومت اسلامی ایران بالا می گیرد. یکی از روزنامه نگاران معروف کویتی در مقاله ای تحلیلی، حکومت اسلامی ایران را دشمن کشورهای منطقه، اعراب و مسلمانان نامید و از همه کشورهای عرب خواستار گردید که با این رژیم آشوبگر قطع رابطه کنند.

این روزنامه نگار به ناصر المَصری، در مقاله خود نوشت که رژیم ایران در پایتخت‌های پنج کشور عربی، به فعالیت های خرابکارانه مشغول است و بازوهای تروریستی خود را همانند اختاپوس به هر سو دراز کرده و بهتر آن است که کشورهای عرب روابط خود را با آن رژیم قطع کنند.

ناصر المَصری در توضیح دیدگاه خود که چرا خواهان قطع رابطه همه کشورهای عرب با رژیم ایران است، پنج دلیل اِقامه کرد و از جمله نوشت که این رژیم، اکنون عملا سوریه را در تسلط خود دارد، در عراق ریشه دوانده و در لبنان نفوذ بسیار دارد و می خواهد بر یمن مسلط شود و بر خاک کویت چشم طمع دارد و در خانه مردمان عرب، با آن ها به جدال پرداخته است.

المَصری نوشت که رژیم ایران برای رسیدن به این هدف‌های توسعه طلبانه، همه‌ی نیروهای مسلح خویش را به کار گرفته و در کنار آن حزب الله لبنان را به عنوان مزدور خود وارد میدان کرده و در عراق گروهی را با نام الحَشد الشَعبی برپا ساخته و انصارالله را در یمن عَلَم کرده  و در هر نقطه دیگری نیز به فتنه انگیزی ادامه می دهد.

این روزنامه نگار نوشت که اعراب باید خطر حکومت اسلامی ایران را جدی بگیرند و با آن کشور قطع رابطه کنند و از داد و ستد با ایران دوری جویند.

این مقاله در حالی انتشار می یابد که ایالات متحده نیز سخت می کوشد حلقه تحریم های اقتصادی علیه رژیم ایران و فعالیت های برون مرزی آن را هرچه بیشتر تنگ سازد.