روزنامه نگار کویتی نوشت: تظاهرات خشونت بار حماس مخالف اسلام است

یک روزنامه نگار کویتی، به راه انداختن اعتشاشات فلسطینی در مرز اسرائیل با غزه را یک عمل تروریستی از جانب حماس توصیف کرد و نوشت چنین رفتاری با موازین اخلاقی دین مبین اسلام مباینت دارد.

عبدالله الهدلق، یکی زا رزونامه نگاران سرشناس کویت، در مقاله ای که پنج روز پیش (چهارشنبه) در روزنامه الوطن انتشار داد، از جمله نوشت: «این شیوه عملیاتی حماس موجب ایجاد هرج و مرج و خونریزی می شود و از دیدگاه اسلامی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

این روزنامه نگار کویتی، سرکردگان حماس را “تروریست” نامید و نوشت که آنها با رژیم تروریست پرور ایران همکاری نزدیک دارند و در واقع به عنوان مزدوران حکومت ایران در منطقه عمل می کنند.

تحلیگران اسرائیلی نیز در روزهای اخیر گفته بودند که انگشت حکومت ایران در آن چه که حماس “راه پیمایی میلیونی” نام نهاده دیده می شود – و این، از هنگامی است که کشورهای عرب سران حماس را اخراج کرده اند و آن ها چتر حمایت حکومت ایران و حزب الله لبنان را پذیرفته اند.

“الهدلق” در ادامه مقاله خود به سرکردگان حماس هشدار داد که این رفتار آن ها ممکن است به خونریزی های بیشتری بیانجامد و اختیار امور از دست طراحان عملیات اعتراض خارج شود و فلسطینی های بیشتری قربانی از زیاده خواهی ها گردند.

این نخستین بار نیست که “الهدلق” گروه حماس و سران آن را مورد انتقادهای شدید قرار می دهد و آنان را به مزدوری برای حکومت ایران متهم می کند.

روزنامه “الوطن” که این مقاله را انتشار داد، وابسته به حکومت کویت، و بیانگر دیدگاه های آن می باشد.

 

4 دیدگاه‌

  1. عمل نکردن به اسناد مذهبی بهتر از پیدا کردن توجیه های مذهبی بر اساس مذهبه علت اینکه غرب میترسه اگر ایرانیان بفهمند که غرب در نشاندن این حکومتی دست داشته خیلی بد میشه در بر اندازی دموکراسی دست داشته کودتای ۲۸ مرداد و الان اسنادی داره رو میشه که نشان میده غرب برای ایستادگی در برابر حکومت کومونیستی دست به دامن یه حکومت مذهبی اقتدار گرا شده ایران به یاری خدا یک انتقام سختی خواهد گرفت خداوند دادرس آه مظلومانه روم باید خیلی بترسه اوضاش داره میره روبه وخامت

  2. به نام خدا.ایرانیها تا یک جایی گذشت دارن اگر غرب بخاد مرتبا به خاطر منافعش در ایران دخالت کنه افتضاح میشه میشه حمله ایی که خشایار شاه به قلب یونان کرد و بعد ایران چه تاوانی پس داد حمله به مرکزیت ایران و دخالت در خود ایران ممکنه در آینده تاوان سختی داشته باشه اونی که از شرق میاد ضد مسیح نیست ولی برای انتقام ایران ممکنه بیاد ما ایستادگی کردیم در قادصیه و سوریه جبهه را خالی نکردیم شرکه به جهنم دین بره به جهنم اگر نکینیم از شرق محاکمه میشم ببین زندگی در ایران چقدر سخته از یک طرف دین و از یک طرف کشور داستانه خدا کشورتو حفظ کنه فقط کاری کنید به مرکزیت ایران حمله نشه ممکنه جنگ جهانی سوم بشه این یک اخطار جدیه نه به خاطر دین یا حکومت به خاطر موقعیت جغرافیایی و زمینی ایران

  3. حماس بعنوان بازوی مقتدر اسلام؛ جنگ در خاورمیانه را بناء زده است اگرچه حماس بعنوان بازوی مقتدر اسلام؛ صلح در سوریه را تحت الشعاع قرار داده است و جنگ را بر صلح ترجیح داده است. حماس بازوی اقتدار صلح و جنگ در خاورمیانه محسوب می گردد و بدینوصف اسلام را تحت الشعاع قرار می دهد و قبله اول مسلمانان جهان را به پروسه تروریسم و جنگ نام گذاری کرده است.

  4. انتخاب قدس بعنوان قبله اول مسلمین یک خطا بود که پیامبر اسلام بسرعت انرا تغییر داد و بهانه قبله اول از سوی مسلمانان برای ادامه دشمنی تروریستهای اسلامی با یهودیان بی ازار است.

Comments are closed.