روزنامه کویتی: آمریکا قصد دارد با کمک اسرائیل به ایران حمله نظامی کند

یک روزنامه کویتی در گزارش امروز خود (شنبه) ادعا می کند که پرزیدنت ترامپ تصمیم نهایی گرفته علیه حکومت اسلامی ایران وارد جنگ شود و رژیم هم اکنون خود را برای رویارویی با چنین احتمالی آماده می سازد.

روزنامه الجریدَه چاپ کویت، در این گزارش ادعا کرد که مقرر گردیده که اسرائیل نیز در کنار ایالات متحده در این جنگ شرکت کند و هزینه آن را امیرنشین های نفت خیز عرب در حوزه خلیج فارس، و به ویژه عربستان سعودی تامین خواهند کرد.

این گزارش هنوز از هیچ منبع بیطرفی تائید نشده است.

الجریده از قول منابع خبری در سپاه پاسداران ایران، که از هویت آن ها نام نبرد، نوشت که سپاه این خطر را جدی گرفته و مشغول گردآوری بودجه لازم، برای به راه انداختن یک جنگ همه جانبه علیه ایالات متحده و هم پیمانان آن در منطقه و از جمله اسرائیل و عربستان است.

در این گزارش آمده است که رکن اطلاعات در سپاه پاسداران به گزارش هایی دست یافته که به موجب آن ها، بدون ارتباط با اعمال و رفتارهای حکومت ایران، ایالات متحده تصمیم گرفته حکومت ایران را مورد حمله نظامی قرار دهد و با این رژیم به طور مستقیم درگیر شود. در گزارش آمده است که بنا بر ارزیابی های سپاه، حتی اگر حکومت ایران همه خواسته ها و شرائط ایالات متحده را بپذیرد، بازهم دولت پرزیدنت ترامپ از این حمله منصرف نخواهد شد.

الجریده با تکرار ارزیابی های برخی گروه های طرفدار حکومت ایران، ادعا کرد که پرزیدنت ترامپ با برکناری وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی خود، عملا یک کابینه جنگی برپا ساخته که هدف آن مورد هجوم قرار دادن حکومت اسلامی ایران است.

در ادامه گزارش، از قول مقام ارشد اطلاعاتی سپاه پاسداران آمده است که به باور این نهاد، جنگ، با حمله غافلگیر کننده ارتش اسرائیل به حزب الله لبنان آغاز خواهد شد. اسرائیل در این حمله، همه امکانات رزمی خود را به کار خواهد گرفت.

امام جمعه موقت تهران، آخوند احمد خاتمی روز گذشته گفت که اگر اسرائیل به حزب الله لبنان حمله کند، رژیم ایران وارد جنگ خواهد شد و شهرهای مهم شمال و مرکز اسرائیل را با خاک یکسان خواهد ساخت. ولی هنوز معلوم نیست که این اخطار امام جمعه موقت، با ارزیابی هایی که الجریده از قول مقامات ارشد اطلاعاتی سپاه پاسداران منتشر ساخته، ارتباطی داشته باشد.

این روزنامه کویتی در بخش دیگری از گزارش خود ادعا کرده که ایالات متحده و اسرائیل یک رشته توافق های امنیتی با برخی از کشورهایی که در شمال ایران قرار دارند امضا کرده که گویا یکی از آن ها جمهوری اذربایجان باشد. اسرائیل و ایالات متحده، به ادعای این روزنامه و به نقل از منابع اطلاعاتی سپاه پاسداران، پایگاه هایی در آن کشورها برپا کردند که سپاه پاسداران ممکن است در یک حمله غافلگیرکننده، آن ها را ویران کند.

همانگونه که گفته شد، این گزارش هنوز از جانب منابع بیطرف مورد تائید قرار نگرفته است.

8 دیدگاه‌

 1. به نام خدا.میدونین داستان چیه ایران یک پله یک موقعیت استراتژیک پس از شمال(روسیه) و چین(شرق)دارن میان چون شرق و شمال خودشو در خطر میبینه و این به خاطر جاه طلبیهای احمقانه غربه همیشه با ما درگیر بوده بدترینش در دوره اشکانیان یک حکومت دموکراتیک ایرانی مثل مصدق که در ثانیه تحملش نکردن پس غرب هم آخوندها را بیشتر دوست داره چون ایرانو عقب مونده تر نگه میدارن ولی ما جلوی این داستان با تمام قوا می ایستیم نیروها دارن از شرق و شمال میان تا پل را نگه دارن چینم داره دریایی میاد حمله آمریکا هم ممکنه خراسان بزرگه داعشو بوجود بیاره با صلاحهای اتمی پاکستان آخره خطه.گ.ژ.پ چون اعراب نمیتونند تلفظش کنند نیروها همه آمادن

 2. چرت اندرچرت.من ۲۰ساله رادیو اسراییل را دنبال میکنم همیشه اخبار چرت از منابع محلی را منعکس میکند تا به اخبارش اب تاب دهد و ببنده جذب کند

 3. سلام دوستان عزیز ساکن در هر جای دنیا.
  ترامپ یک تاجراست و تنها به انجام کارهایی مبادرت می ورزد که برای وی و ایالات متحده منافعی داشته باشد ، جنگ با هر کشوری برای امریکا چیزی جز ضرر ندارد و ترامپ آنقدر باهوش است که این را بفهمد ، از طرفی دیگر همین دیدگاه اقتصادی ترامپ و اندیشه دوشیدن گاوپر شیر و چاقی به اسم عربستان ایجاب می کند تا ترامپ فیگور جنگ و مبارزه بگیرد و کشورهای ترسو و بی مقدار عرب حاشیه خلیج فارس را حسابی بدوشد که گرفتن چهار میلیارد دلار اخیر هم نمونه ایی کوچک از همین راهکار و تاکتیک است .
  واقعا ترامپ را تحسین می کنم . می داند که چطور برای مردم امریکا کسب منافع و کسب در آمد کند .
  اسرائیل ، دشمن رژیم مرتجع آخوندی و حامی مردم ایران است و البته دولتمردان فرهیخته اسرائیل می دانند که کشورشان به هیچ وجه نباید وارد هیچ جنگی بشود .
  بهترین کار برای تضعیف جهان عرب این است که بن سلمان احمق را تشجیع کرد تا هر بیشتر در دام جهل خودش گرفتار شود .
  به امید روزی که ملت های دوست و برادر ، ایران و اسرائیل ، همچون گذشته های متمادی ، در کمال آرامش و صلح با یکدیگر تعامل داشته باشند .

 4. مخالف رژیم آخوندی ایران هستیم ولی در صورت تهاجم و یا حمله؛ سیلی محکمی بر طرف راست اسرائیل و طرف چپ آمریکا خواهیم زد یا بالعکس چپ و راست اسرائیل و آمریکا

  • بشین عامو اونایی که هشت سال جنگیدند جوونای زمان شاه خدابیامرز بودند . جوونای امروز به برکت جمهوری اسلامی الحمدلله همه بیکار ومعتادند وازخداشونه حکومت ور بیوفته
   خداپدتا بیامرزه

 5. اگر چنین اقدامی صورت بگیرد این اخرین فرصت امریکا و اسرائیل برای نجات از شرارتهای ویران کننده ایران است زیرا در دوره بعد بطور قطع ایران مانع پیروزی ترامپ خواهد شد و فردی خائن و حلقه بگوش ایران مانند هیلاری کلینتون و کری یا اباما می ایند.تمام کشتار غیرمسلمانان در امریکا و المان و فرانسه و… همه توسط ایران طراحی میشوند. اتش زدن برج محل اقامت ترامپ کار ایران بود که نشانه نفوذ گسترده و اقتدار عملیات تخریبی ایران است که در زمان ابامای خائن شکل گرفت. اباما دست نشانده ایران بود و جز خیانت به غرب و اسرائیل کاری نکرد. توافق هسته ای یک حماقت و خیانت بزرگ و غیر قابل جبران از سوی اباما بود.

 6. کسانیکه بشکلی در دفاع از حکومت تروریستی ایران و حمله به غرب و دیگر کشورها میپردازند نمیدانند که تفکر حکومت ایران بر ایجاد حکومت جهانی اسلامی است و برای رسیدن به این هدف از هر روش ممکن غیرانسانی مانند ترور افراد بیگناه و استفاده از زنان و هنرمندان فاسد و ورزشکاران و مراکز علمی از طریق کمک مالی به انها و اثرگذاری بر مواضع سیاسی انها و روشهای پیچیده اقتصادی و فریب و دروغ و جعل خبر و سرقت اموال خصوصی و عمومی بدنبال تحقق این هدف است . دشمنی ایران اسلامی براساس دشمنی اسلام از زمان تغییر قبله مسلمانان نشات میگیرد .بدنبال دلیل دشمنی ایران با خود نباشید فقط بفکر راه نجات باشید و مذاکره با ایران احمقانه ترین شکل حل مشکل با این افراد فریبکار است که از قبل شمارا محکوم فرض کرده و به جلسه مذاکره میروند!

Comments are closed.