روزنامه کویتی “الجریده” : پاسدار  حجازی در اثر مسمومیت رادیواکتیو کشته شده است

روزنامۀ کویتی “الجریده” درباره مرگ جانشین فرمانده قدس به نقل از یک منبع آگاه در ایران گزارش داد: سپاهی  محمد حجازی، نه در اثر “عارضۀ قلبی” که در اثر آلودگی به مواد رادیواکتیو در جریان آخرین سفرش به عراق و سوریه کشته شده است.

روزنامۀ الجریده در ادامه افزوده است که محمد حجازی در بازگشت به ایران عارضه هایی شبیه بیماری کرونا داشته، اما، آزمایش‌های پزشکی صورت گرفته بر روی وی ابتلای او به این ویروس را نشان نداده بودند.

در ادامه این گزارش آمده است : محمد حجازی از فرط خستگی قادر به ترک دفتر خود در ستاد “نیروی قدس” نبوده و کلیه معالجات پزشکی به بهبود وضعیت وی کمک نکردند و عاقبت حجازی پس از یک بهبود کوتاه مدت نسبی به فاصلۀ دو روز کشته شد.

“الجریده” نوشته است : شماری از پزشکان بیمارستان نظامی تهران حتی بعید نمی دانستند که سردار حجازی به سرطان مبتلا شده باشد، اما، وی پیش از انجام آزمایش‌ها برای تشخیص احتمالی سرطان کشته شد.

این روزنامه  به نقل از “منبع آگاه” خود نگاشته است:  پس از مرگ محمد حجازی پزشکی قانونی در گزارش خود علت مرگ را آلودگی به مواد رادیواکتیو اعلام کرد، هر چند سپاه پاسداران مرگ محمد حجازی را به “عارضۀ قلبی” یا عوارض شیمیایی به جا مانده از جنگ ایران و عراق نسبت داده‌ است.

این روزنامه کویتی در ادامه نوشته است : پزشکی قانونی ایران همچنین در گزارش خود اعلام کرده است  که محمد حجازی از طریق غذایی های که در عراق، سوریه یا ایران خورده به مادۀ رادیواکتیو آلوده شده بود. همین گزارش تصریح می‌کند که عامل مسمومیت بی شباهت به ماده ای نیست که سرویس‌های اطلاعاتی روسیه معمولاً برای مسموم کردن مخالفان این کشور به کار می‌گیرند و به همین خاطر برخی مقامات ایران در آغاز روسیه را مظنون اصلی در مسمومیت سردار حجازی دانستند.

الجریده،افزوده است:  فرماندهان سپاه پاسداران با رد این فرضیه، اسرائیل را عامل اصلی مسمومیت سردار حجازی دانسته و بعید ندانسته‌اند که اسرائیل عمداً از چنین ماده‌ای استفاده کرده تا مسئولیت قتل سردار حجازی را به گردن روسیه بیندازد.

این روزنامۀ کویتی افزوده است که در پی مرگ محمد حجازی، ستاد مشترک نیروهای مسلح حکومت ایران از  تمام فرماندهان نظامی این کشور خواسته است که اکیداً از گفتگو و بحث علنی دربارۀ مرگ سردار حجازی خودداری کنند و از همۀ فرماندهان سپاه پاسداران به ویژه آن دسته از فرماندهانی که به خارج سفر می‌کنند خواسته است که سریعاً معاینات پزشکی انجام بدهند.

الجریده نوشته است : در این حال، شورای عالی امنیت ملی حکومت ایران هم  به مدیران تمام رسانه های این کشور دستور و هشدار داده که جز بیان علت رسمی مرگ پاسدار محمد حجازی، یعنی “عارضۀ قلبی” یا “عوارض شیمیایی” جنگ ایران و عراق از طرح هرگونه فرضیۀ دیگر در بارۀ علت مرگ محمد حجازی قویاً خودداری ورزند.

پیش تر شبکه خبری الحدث گزارش داده بود که حجازی در یمن و در جریان حمله کشته شده است.