روزنامه کویتی: جنگنده های اسرائیلی بر فراز خاک ایران پرواز آزمایشی انجام دادند

یک روزنامه چاپ کویت ادعا می کند که اخیرا دو فروند از جدیدترین هواپیماهای جنگی که در نیروی هوایی اسرائیل به خدمت گرفته شده، وارد حریم هوایی ایران شده و یک پرواز آزمایشی انجام داده و به اسرائیل بازگشتند. سخن از هواپیماهای رادار گریز اف ۳۵ می باشد که اسرائیل پنجاه فروند آن را به ایالات متحده سفارش داده و اخیرا نخستین اسکادران از این نوع هواپیماها را تحویل گرفته و آن ها را عملیاتی کرده است.

روزنامه “الجریده” چاپ کویت، بی آن که منبع خبری خود را ذکر کند، ادعا کرد که این پرواز ماه گذشته و هنگامی انجام گرفته که به دنبال تجاوز یک پهپاد ایرانی از فضای سوریه به حریم هوایی اسرائیل در بلندی های گولان، هواپیماهای جنگی اسرائیل مرکز فرماندهی سیار این پهپاد و همچنین مخازن پهپادهای سپاه پاسداران در سوریه را بمباران کردند.

اسرائیل معمولا نسبت به این گونه گزارش ها واکنشی نشان نمی دهد و ایران نیز نسبت به آن سکوت کرده است.

در ادامه گزارش آمده است که جنگنده های رادار گریز اسرائیلی از حریم هوائی سوریه وارد فضای عراق شدند و از آنجا بر فراز خاک ایران به پرواز در آمدند و حتی از فراز اصفهان و شیراز و بندر عباس نیز گذشتند، بی آن که رادارهای ایرانی بتوانند آن ها را شناسایی و یا ردیابی کنند.

الجریده همچنین نوشت که هواپیماهای جنگی اسرائیل از فراز تاسیساتی نیز که در حوزه خلیج فارس احتمال می رود برای فعالیت های اتمی برپا گردیده است پرواز کردند.

به گزارش این روزنامه، هواپیماهای اف -۳۵ در حدی رادار گریز هستند که حتی رادارهای بسیار پیشرفته روسی مستقر در سوریه نیز نتوانسته اند پرواز آن ها را تشخیص دهند.

4 دیدگاه‌

  1. اینکه چطور کویتیها متوجه این موضوع شده اند و مسئولین ایرانی که حتی ورود پشه ها را متوجه هستند ، نشده اند عجیب است و ممکن است در اصل دروغ باشد.کویت و قطر و امارات و عراق و ترکیه و لبنان و اکراین .و کره شمال و جنوبی و لهستان در نفوذ کامل ایران هستند.

  2. زنده باد سربازان و سردمداران دلیر اسرائیل که با هر گونه تجاوز به خاکشان واکنش نشان میدهند ، به امیدی روزی که شر جمهوری اسلامی از سر مردم ایران و منطقه کم شود و خاورمیانه دوباره روی آرامش رو به خود ببیند ، از روزی که انقلاب اسلامی ایران شر خود رو به ایران آورد تا به امروز خاورمیانه یک روز آرام را سپری نکرده

    • آرامش ابدی برای صهیونیست ها در زیر خروارها خاک نزدیک است ،آرام آرام ای جان ،همچین میگه خاورمیانه روی ارامش رو ببینه ،انگار تاریخ معاصر رو هم نمیدونه و تازه سر از تخم در اورده ،خاور میانه از زمانی که انگلیس رزیم منحوس اسرائیل رو بنا نهاده نا آرام تر شده ،کلاس چندمی؟؟

Comments are closed.