روزنامه کیهان ادعا کرد که سی‌ان‌ان نوشته است: عشق به اسرائیل در دی‌ان‌ای بایدن است

روزنامه کیهان، سخنگوی علی خامنه ای نوشته است: برخی کارشناسان ابراز امیدواری می‌کنند با رفتن ترامپ  و آمدن بایدن، سیاست‌های آمریکا به ویژه در برخورد با حکومت  ایران دچار تغییرات بنیادی خواهد شد.

اما مروری کوتاه بر سابقه و مواضع بایدن و معاونش کاملا هریس و همچنین اعضای دولت وی که هفته گذشته معرفی شدند نشان می‌دهد مقامات آمریکایی بنا به دلایل متعدد تحت سیطره و نفوذ اسرائیلی ها  هستند و در این بین تفاوتی هم بین جمهوری خواه و دموکرات وجود ندارد.

کیهان تهران در ادامه نوشته است: بر اساس گزارش‌ها جمعیت یهودیان در آمریکا زیر یک درصدِ از جمعیت کل این کشور است ولی بر اساس برخی گزارش‌ها، ۶۷ درصد افرادی که “بایدن” تاکنون برای دولت خود معرفی کرده با اسرائیل ارتباط دارد !

سخنگوی علی خامنه ای نوشته است:  بنابراین می‌توان به سادگی فهمید، با روی کار آمدن تیم “جو بایدن” هم بسیار بعید است در رویکرد کلان و ضدایرانی آمریکا تغییری رخ دهد مگر در شکل و نحوه دشمنی این کشور.

این روزنامه تندروی رهبری نوشته است : ” جیک سالیوان” که به عنوان مشاور امنیت ملی بایدن انتخاب شده از دوستان نزدیک اسرائیل  و از مخالفین سرسخت برداشتن تحریم‌هاست.

در ادامه به نقل از آسیا تایمز در گزارشی در این باره نوشته است : سالیوان گفته است ایرانی‌ها باید واقع‌بین‌تر باشند. تصور کاهش عمده تحریم‌ها از سوی آمریکا بدون دریافت ضمانت‌هایی از ایران مبنی بر آغاز مذاکره فوری بر سر توافقی که در آن دست‌کم چارچوب‌های زمانی توافق بسط داده شده و مسائل مربوط به راستی‌آزمایی و موشک‌های بالستیک قاره‌پیما حل شده باشند، غیر عملی است.

کیهان نوشت: جیک سالیوان در مصاحبه با یاهو نیوز نیز طی اظهارنظری، به تمجید از نقش دولت ترامپ در کمک به مذاکرات عادی‌‌‌سازی روابط میان اسرائیل  و امارات پرداخته و آن را دستاوردی مثبت برای سیاست خارجی رئیس‌جمهور آمریکا خوانده است.

در این مصاحبه، که قبل از امضای توافق میان دو طرف اسرائیل و اماراتی در کاخ سفید صورت گرفت، او گفت که پایه‌ این توافق در زمان اوباما گذاشته شد.

این روزنامه ی بیت رهبری نوشته است: آنتونی بلینکن نیز که به عنوان وزیر خارجه بایدن معرفی شده، بر حفظ تحریم‌ها علیه ایران تا زمان رسیدن به توافق هسته‌ای “قوی‌تر” تأکید کرده است.

آنتونی بلینکن در نشست مجازی “کمیته یهودیان آمریکا” گفته ما به دنبال مذاکره برای توافقی طولانی‌مدت‌تر و قوی‌تر هستیم.

بلینکن درباره اسرائیل  نیز چنین موضعی دارد: «آمریکا در دولت بایدن، بدون قید و شرط به تل‌آویو کمک خواهد کرد. بایدن کمک نظامی خود به اسرائیل را به هیچ تصمیم سیاسی آن (این رژیم) مرتبط نخواهد کرد».

«مایکل اورن»، سفیر سابق اسرائیل در آمریکا نیز گفت: تونی بلینکن یهودی بوده و دوست واقعی اسرائیل است».