روزنامه کیهان درباره موسسه خیریه امام علی:نیکوکاران تبهکار، یا موسسه خیریه؟!!

روزنامه کیهان وابسته به علی خامنه ای، با انتشار مطلبی درباره جمعیت امام علی ادعا کرد:  نیکوکاران تبهکار، یا موسسه خیریه  امام علی ، اینان تشکیلات شارمین میمندی نژاد است که مانند پدرش محمد حسین میمندی‌‌نژاد، از  وابستگان دربار پهلوی هستند.

پاسدار حسین شریعتمداری، شارمین میمندی‌نژاد را به “جعل حدیث، نقد احادیث ائمه” متهم کرده و نوشته است که “انحرافات وی و اطرافیانش پرده‌های نگران‌کننده‌ دیگری نیز دارد که حیای اسلامی اجازه انتشار کامل آن را نمی‌دهد.

کیهان تهران ، در ادامه نوشته است: به صلاح جامعه بود که زودتر اینها را بازداشت کردند چرا که «اگر فردا روزی مشخص شود گردانندگان این جمعیت در پوشش فعالیت خیریه به قاچاق اعضای بدن انسان می پرداختند و یا به قاچاق سلاح برای گروه های تروریستی مستقر در مناطق مرزی کمک می رساندند هرگز تعجب نخواهیم کرد».

پاسدار شریعتمداری نوشت:  دست کم این روزها می دانیم “سازمان دفاع مدنی سوریه” موسوم به “کلاه سفیدها” در سوریه سال‌ها در پوشش اقدامات بشردوستانه و خیرخواهانه همین کارها را انجام دادند».                                                                                                                   کلاه‌سفیدها، با نام رسمی دفاع مدنی سوری سازمانی است که خود را سازمانی داوطلبانه برای کمک و نجات غیر نظامیان در مناطق جنگی اعلام می کند که مورد حمایت غرب قرار دارد. اما توسط مقامات سوری به ارتباط با افراط گرایان و اقدامات تبلیغاتی خصمانه متهم شده است. کلاه سفید ها هدف خود را دفاع از غیرنظامیان اعلام کرده و از لحاظ سیاسی بی طرف بوده و در عملیات مسلحانه شرکت ندارد

یکی از خدمات اخیر  آنان برای جلوگیری از شیوع کرونا در سوریه ، ضد عفونی کردن  ادلب و مناطق عملیاتی سپر فرات و شاخه زیتون و صدها اردوگاه‌ پناهجویان است .

کیهان درادامه نوشته است:  «شارمین به نام محرومان تلاش داشت تا  تشکیلاتی گسترده برای براندازی نظام ایجاد کند و به عضو گیری در میان مردم ، جوانان و دانشجویان تا بخشی از خبرنگاران نشریات داخلی و برخی فعالان اجتماعی پرداخت.

این در حالی که این سازمان خیریه است، و سال هاست که به نیازمندان ، مردم سیل زده و زلزله زده و کودکان کار و بی سرپرست کمک کرده و در امور سیاسی دخالت نکرده است. سردمداران رژیم  به دستور ثارالله این کار را کردند که میدان در همه زمینه ها برای سپاه پاسداران خالی بماند حتی اگر سخن در باره امور خیریه و کمک رسانی به مردم باشد.

جمعیت امام علی در حالی با برخورداری از اعانه های مردم در داخل و خارج از ایران به بینوایان یاری می رساند که بنیاد مستضعفین که سالهاست با روی کار آمدن حکومت اسلامی ، بر دهها میلیارد دلار اموال غصب شده از مردم تسلط دارد اما  کوچکترین کمک مالی به نیازمندان نکرده است.

در ادامه این گزارش آمده است که حراست دانشگاه صنعتی شریف نیز به دستور سپاه پاسداران دفتر جمعیت امام علی را در دانشگاه بست.

حساب توئیتری جمعیت امام علی نوشته است که فعالیت خانه‌های ایرانی این جمعیت در سراسر ایران هنوز متوقف نشده است.

همچنین سپاه ثارالله صفحه اینستاگرام شارمین میمندی‌نژاد، موسس این جمعیت را از دسترس ادمین آن خارج کرده است.

روابط عمومی جمعیت امام علی درباره خشونت نیروهای سپاه با اعضاء آن می گوید:  در زمان ورود به خانه‌ای که مرتضی‌ کی‌منش، مسئول رسانه‌ای جمعیت حضور داشته “پاسداران متوسل به خشونت و ضرب و شتم شدند”. و  با مراجعه به دفتر این انجمن، مدارک اداری‌ و مالی، کام‍پیوترها و سرورهای این انجمن را با خود برده‌اند.

او در ادامه گفته است : مدیران این جمعیت با “شکایت قرارگاه ثارالله سپاه” به اتهام “توهین به رهبر انقلاب و همچنین بنیانگذار جمهوری اسلامی “و اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شده‌اند.

جمعیت امام علی حدود دو دهه سابقه فعالیت در امور خیریه دارد و همواره به موضوعاتی چون کودکان کار و خیابان، اعتیاد کودکان و ازدواج کودکان نیز توجه نشان داده بود و در سال‌های اخیر سمینارهایی در ارتباط با ازدواج کودکان در سکونتگاه‌های فقیرنشین برپا کرده بود.

روابط عمومی جمعیت امام علی گفته است که  همسر شارمین میمندی‌نژاد به دادسرای زندان اوین برای ارائه وثیقه به نتیجه نرسیده است و وکیل انتخابی جمعیت برای مدیران دستگیر شده نیز از سوی قوه قضاییه پذیرفته نشده است.

در ادامه گفته که در مورد انتخاب وکیل، به آنان اعلام گردید که حتما باید مطابق ماده‌ی ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری، از میان وکلای رسمی دادگستری که مورد تایید قوه‌ی قضاییه می باشند، انتخاب شود. این بدان معناست که عملا حق انتخاب وکیل به صورت آزادانه وجود ندارد.