روزنامه  کیهان:  “فرماندهان نظامی تاکید کردند روز مجازات دور نیست

روزنامه کیهان سخنگوی علی خامنه ای در ارتباط با تهدیدات فرماندهان نظامی رژیم ایران نوشته است که حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، در حاشیه مراسم خاکسپاری محسن فخری‌زاده تاکید کرده است که مجازات عاملان و آمران به قوت خود باقی‌ست، زمان، مکان و کیفیت عمل را ما تعیین می‌کنیم.

همزمان امیر حاتمی وزیر دفاع نیز گفته است: هیچ ‌تروری در نزد ملت ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند و حتما جنایتکاران را تا انتها تعقیب خواهیم کرد و امر خامنه ای اجرا خواهد شد.

پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، نیز گفته است : «دشمنان ما از ترس مرگ دست به خودکشی زدند و بدانند که قطعاً تقاص خواهند داد».

یادآور می شود که دی‌ماه سال گذشته نیز  مقام‌های حکومت ایران  از “انتقام سخت” به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، توسط آمریکا  سخن می‌گفتند، و برای انتقام از ایالات متحده، از پیش به نخست وزیر عراق اطلاع دادند که می خواهیم پایگاه الاسد که ارتش امریکا در ان مستقر است را هدف موشک قرار دهیم، همزمان با این عملیات،  نیروی هوافضای سپاه یک هواپیمای مسافربری را با ۱۷۶ سرنشین سرنگون و آنان را به کشتن داد.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی حکومت نیز ادعا کرد : این‌بار هم سیستم‌های اطلاعاتی کشور با دقت احتمال وقوع حادثه علیه ایشان، محل بروز احتمالی حادثه را پیش‌بینی کرده بودند. به‌دلیل تواتر اخبار در طول این ۲۰ سال متاسفانه جدیت مورد نیاز اعمال نشد و این‌بار آنها موفق شدند. وگرنه عملیات‌های ناکام فراوانی داشتند که موفق نشد.

او گفت: دستگاه‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی به این اطلاعات رسیدند که ایشان هدف است و در همین نقطه‌ای که به شهادت رسید، قرار است اقدامی علیه ایشان صورت بگیرد. تقویت لازم هم در رابطه با حفاظت ایشان صورت گرفت، اما این‌بار دشمن از سبک و شیوه کاملاً جدید و حرفه‌ای و تخصصی استفاده کرد و متاسفانه موفق شد که بعد از ۲۰ سال به هدف خودش برسد.