روزنامه کیهان :  محمد خاتمی برای طلب عفو یک راه بیشتر ندارد

روزنامه کیهان وابسته به علی خامنه ای درباره ارسال نامه محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین حکومت ایران نوشته است: خاتمی یکی از سران ورشکسته فتنه مجدداً رفتار منافقانه با نظام و تظاهر به همراهی با نظام و انقلاب و رهبری را از سر گرفته است.

کیهان نوشته است : خاتمی  با ارسال نامه‌ای  ۳۷ صفحه ای به خامنه ای طلب عفو و بخشش کرده است و به نوعی توبه کرده است

این روزنامه  وابسته به بیت رهبری در ادامه نوشته است: رفتارهای سالوسانه خاتمی در حالی است که وی یک عذرخواهی رسمی به خاطر خیانت‌هایش در فتنه سال ۸۸، به نظام و مردم بدهکار است. رفتار وی و موسوی در فتنه نیابتی ۸۸، سواری دادن به آمریکا و انگلیس و اسرائیل، در جهت ایجاد شورش و آشوب علیه نظام بود.

سخنگوی خامنه ای گفته است :  اگر خاتمی واقعا قصد ابراز ندامت و عذرخواهی دارد، باید این کار را علنی و با صراحت انجام دهد” و با ابراز توبه “از نظام و مردم طلب عفو نماید”.

روزنامه کیهان چاپ تهران ، در ادامه نوشته است “توبه این‌چنینی و قول اصلاح‌ و جبران، شرط ادعای اصلاح‌طلبی است”.

سخنگوی خامنه ای نوشته است :  “خاتمی چندین بار در پستوها اعتراف کرده، ادعای تقلب در انتخابات (به عنوان بهانه اصلی فتنه ۸۸) «دروغ» بوده؛ اما با این حال شجاعت و شرافت آن را نداشته که همین اعتراف به دروغگویی و فریب مردم را علنی اظهار کند”.

رسانه ها و افراد نزدیک به محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین حکومت  ایران می گویند او به تازگی نامه‌ای ۳۷ صفحه‌ای به آیت الله علی خامنه‌ای نوشته و با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری گفته است که “هیچگاه علیه انقلاب و رهبری و حاکمیت نیست”.

در همین راستا،  محمدجواد حق‌شناس عضو حزب اعتماد ملی نیز گفته است که این نامه ۳۷ صفحه‌ای، مربوط به دو ماه قبل است و در آن خاتمی، دغدغه‌هایش برای انقلاب و نظام را مطرح کرده است.

اما علی خاتمی، رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات که نامه را به دفتر رهبر ایران برده، با انتشار اطلاعیه‌ای درباره محتوای نامه نوشت: آنچه گفته‌ شده “گمانه‌زنی رسانه‌ای” است.

روزنامه دنیای اقتصاد نیز در این باره نوشته است:   این نامه دو ماه پیش به یکی از افراد دفتر خامنه ای داده شده است.

محمد مرندی که از سیاستمداران اصولگرا و نزدیک به علی خامنه ای است هم  در واکنش به نامه ۳۷ صفحه ای محمد خاتمی به آقای خامنه ای آن را کم اهمیت خوانده است.

وی در ادامه  با یادآوری وقایع اعتراضی سال ۱۳۸۸ گفته “اگر در هر جای دنیا این اتفاق‌ها را رقم می‌زدند و اگر کسی غیر از علی خامنه ای بود، این افراد قطعاً اعدام می‌شدند”.