روزنامه کیهان : مخالفان حکومت از حزب اللهی شدن دولت نظامی آینده هراس دارند

روزنامه کیهان، سخنگوی خامنه ای با انتشار مقاله ای در انتقاد از مسیح مهاجری به خاطر مخالفت او با رییس جمهور شدن روحانیون و نظامیان  نوشته است  : امثال مهاجری  باید عذرخواهی کنند؛ نه اینکه تعیین تکلیف بکنند که چه کسانی نامزد نشوند  نگرانند که مدیریت دولت، حزب‌اللهی شود

این نشریه در ادامه خطاب به مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی نوشته است : به نظر می‌رسد افراطیون مدعی اصلاحات – و محافل رسانه‌ای دنباله‌رو آنها – بیش از هر چیز، از اینکه دولت، با مدیریتی حزب‌اللهی و پرانرژی نو شود و بساط مدیریت تنبل و اشرافیت‌زده و غرب گرا را برچیند، نگران هستند و به همین دلیل هم

کیهان افزوده است : روزنامه جمهوری اسلامی، سال ‌هاست این روزنامه که متعلق به بیت‌المالل و حزب جمهوری اسلامی است  را در خدمت طیف‌های زاویه‌دار با نظام و انقلاب قرار داده است.

سخنگوی خامنه ای نوشته است : مسیح مهاجری اخیرا در سرمقاله‌ای با استقبال از اینکه  رئیسی، ملاقات انتخاباتی با جمعی از اعضای خبرگان را نپذیرفته، آن را امتناع شایسته خوانده و نوشته است : این اقدام رییسی حرکت شایسته‌ای بود.

کیهان در ادامه نگاشته است :  این حامی ریاست‌جمهوری هاشمی رفسنجانی و روحانی، گفته است که  شرایط کشور اکنون به‌گونه‌ایست که استمرار حضور افراد معمم در راس قوه مجریه به صلاح نیست. در حال حاضر، مسئولیت‌های حساسی همچون تأمین نان و آب و امنیت و اطلاعات کشور که مستقیماً با زندگی روزمره مردم سروکار دارند برعهده افراد معمم است. حتی اگر کسانی معتقد باشند که روحانیت باید چنین مسئولیت‌هائی را برعهده داشته باشد، خوب است بپذیرند برای مدتی این مسئولیت‌ها به افراد غیر روحانی واگذار شوند تا آنها نیز ظرفیت‌ها و توانائی‌های خود را نشان بدهند.

سخنگوی خامنه ای نوشه است : کنار رفتن روحانیون از صحنه انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ به معنای واگذار کردن آن به نظامیان نیست. نظامیان نیز تخصص دیگری دارند که تناسبی با مدیریت سیاسی – اجرایی کشور ندارد.

این نشریه در بخش دیگری از مقاله خود اعتراف کرده است که همین حالا که مجلس یازدهم بیش از ۴۰ عضو نظامی دارد و مدیریت آن نیز برعهده یک نظامی است، می‌بینیم که نه‌تنها توفیقی در پیشبرد اهداف نظام متناسب با نیاز کشور ندارد، بلکه در مواردی با برخوردهای تهدیدآمیز، شاکله قانونگذاری را از مسیر طبیعی خارج کرده است.

کیهان چاپ تهران مهاجری را زیر سوال برده و نوشته است : وی چرا این حرف‌ها را هنگام ریاست‌جمهوری هاشمی، خاتمی و  روحانی نزده بلکه اتفاقا در اغلب این دوره‌ها، تبلیغاتچی و توجیه‌گر سوءمدیریت‌های دولت سازندگی و تدبیر و امید بوده است؟

سخنگوی خامنه ای که کارش اعتراف گیری و دیگران را وادار به توبه و ندامت از خامنه ای می کند در ادامه نوشته است :  به یک معنای دیگر، امثال مسیح مهاجری  هم‌اکنون به خاطر سوء مدیریت فاحشی که به کشور و مردم تحمیل کرده‌اند، عذرخواهی کنند و نه اینکه تعیین تکلیف بکنند که چه کسانی نامزد نشوند تا لابد دولت ناکارآمد مورد حمایت آنها تمدید شود!

کیهان نوشته است : به نظر می‌رسد افراطیون مدعی اصلاحات – و محافل رسانه‌ای دنباله‌رو آنها – بیش از هر چیز، از اینکه دولت، با مدیریتی نظامی حزب‌اللهی و پرانرژی نو شود و بساط مدیریت تنبل و اشرافیت‌زده و غرب گرا را برچیند، نگران هستند و به همین دلیل هم سعی می‌کنند هر کدام از نامزدها را به بهانه‌ای آماج ترور شخصیت قرار دهند یا نسخه مصلحت نبودن نامزدی‌شان را بپیچند.