روزهای سیاه کرونایی؛ بیماران در خیابان‌ها بستری شدند

کرونا این روزها در ایران می‌تازد و آمار فوتی‌ها به بالای ۵۰۰ تن رسیده است. بر اساس اعلام رسمی وزارت بهداشت، امروز مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۹۵ هزار و ۶۴۷ نفر رسید. در این شرایط، هشدارهایی نیز از برخی استان‌ها به گوش می‌رسد؛ حتی برخی بیماران کرونایی در خیابان‌ها بستری شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنابر اعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۲۰ مرداد، ۴۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۳۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

در این شرایط نمایندگان و مقامات برخی استان‌ها و شهرستان‌ها در مورد شرایط کرونا در دیار خود هشدار داده‌اند.

در گیلان، بیماران در خیابان‌ها بستری شدند

کاظم دلخوش، عضو مجمع نمایندگان استان گیلان امروز در مجلس گفت که به دلیل کمبود تخت در بیمارستان‌ها، بیماران را در خیابان‌ها بستری می‌کنند و حتی دارو و تجهیزات هم وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه فاجعه‌ای در استان‌های شمالی در حال رخ دادن است، گفت: «بیمارستان‌ها جا ندارند و بیماران را در خیابان‌ها می‌خوابانند. حتی دارو و تجهیزات هم وجود ندارد به طوری که از بعد از شیوع کرونا تاکنون شب گذشته بیشترین فوتی را در گیلان داشتیم».

علی نیکزاد نائب‌رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: «مجمع نمایندگان استان گیلان در یادداشتی درخواست کرده که مردم به دلیل شیوع بیش از حد کرونا به استان گیلان سفر نکنند».

مازندران؛ هشدار قتل عام در صورت قطع برق

علی بابایی، نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی نیز با انتقاد از وضعیت رسیدگی به بیماران کرونایی در استان مازندران قطع برق در این استان را بی‌تدبیری و عامل قتل‌عام دانست.

به گزارش ایسنا، وی در تذکری بیان کرد: «در حال حاضر تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های استان مازندران هر روز در حال افزایش است و تعداد فوتی‌ها هم زیاد شده است که این در شأن مردم مازندران نیست».

بابایی قطع برق را بی‌تدبیری و عامل قتل‌عام در مازندران دانست و گفت: «اگر می‌خواهید مازندران، خوزستان دیگری نشود هیاتی از کمیسیون‌های امنیت ملی و بهداشت و درمان را به مازندران بفرستید تا وضعیت را بررسی کنند ».

گلستان، وضعیت سیاه کرونا و شایعه‌ای عجیب

در این میان، استان گلستان نیز در وضعیت سیاه کرونا قرار گرفته است و تمام تخت‌های بیمارستان‌ها پر شده‌اند. در حالی که در امام‌زاده عبدالله گرگان پیش از زمان شیوع کرونا به‌طور متوسط روزانه چهار تا پنج جنازه دفن می‌شد، این تعداد امروز به ۲۵ تن رسیده است. ناهید جعفری، معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز از روزانه مرگ بیش از ۴۰ تن در این استان خبر داد.

در همین حال در کانال‌های محلی استان گلستان شایعه‌ای عجیب در حال دست به دست شدن است. براساس این شایعه، پزشکان گرگانی با کالبدشکافی چهار بیمار کرونایی کشف کرده‌اند که اساسا منشا این بیماری ویروس نیست بلکه یک نوع باکتری است و نهایتا تجویزی از دو نوع دارو را اعلام کرده و مدعی شده‌اند که با این تجویز چهارده هزا بیمار کرونایی در استان بهبود پیدا کرده‌اند!

در این شایعه مستندات سازمان بهداشت جهانی زیر سوال رفته است و تجویزی از انواع میوه و غذا نیز برای پیشگیری از بیماری ارائه شده است.

این شایعه آنقدر داغ شده است که دانشگاه علوم پزشکی استان به آن واکنش نشان داد. علی متکی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که انتشار اخباری مبنی بر کشف راز مرگ بیماران کرونایی توسط یک پزشک این استان از اساس کذب بوده و از سوی منابع علمی تکذیب می‌شود.