روسای دانشگاه ها از فشار روزافزون نیروهای امنیتی برای جلوگیری از آمار واقعی سخن می گویند

محمدرضا نیکبخت، افزود: از شورای عالی امنیت ملی و حراست وزارت بهداشت گفتند که درباره کرونا آمار ندهید

محمدرضا نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، نیز از فشار نیروهای امنیتی مبنی بر اعلام عدم  اعلام آمار از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت که ما ماموریم و معذور و در کشور ما همیشه از بالا دستوراتی صادر می‌شود و در این مورد هم «شورای عالی امنیت ملی و حراست وزارت بهداشت دستور دادند درباره کرونا آمار ندهیم، نگفتند چرا ندهیم یا چرا بدهیم، دستور دادند آماری از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها اعلام نشود».

محمدرضا نیکبخت، افزود: از شورای عالی امنیت ملی و حراست وزارت بهداشت گفتند که درباره کرونا آمار ندهید. نگفتند که چرا ندهید یا چرا بدهید، دستور دادند که آمار ندهید. الان همه استانها با این فشار و دستور مقامات امنیتی آمار نمی‌دهند.

عرفانی تاکید کرد که «قرائن نشان می‌دهد  در صورتی که اقدامات انجام شده کنترلی موثر واقع شود و کنترل نسبی تا خرداد ماه انجام شود، ما باز هم در اوایل مهر و آبان قطعا با مواردی از کرونا مواجه می‌شویم که می‌تواند همزمانی داشته باشد با موج آنفلوانزا.»

همزمان محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، نیز گفت:  بار دیگر در بعضی از استان‌ها با افزایش ابتلا به کرونا مواجه شده‌ایم، «به خصوص در استان‌های تهران، فارس، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی کماکان بالاست».

وی افزود:  در استان‌های مازندران، گیلان و قم، هم که موارد بیماری رو به کاهش گذاشته بود الان علایم افزایش مشاهده می‌کنیم.

سازمان نظام پزشکی ایران نیز در یک نظرسنجی از میزان اعتبار آمار های وزارت بهداشت و نتیجه جالب آن نوشته که  ۷۵درصد مردم اعتمادی به  آمار های وزارت بهداشت ندارند!چشم وزارت بهداشت روشن!

این نظر سنجی در سایت تلگرامی سازمان نظام پزشکی صورت گرفته است .

همچنین  وزیر ارشاد  حکومت ایران به طور آشکار از نمایندگان و رییس  شورای‌شهر تهران خواسته که آمار هایشان از کرونا در تهران با آن‌چه دولت و ستاد ملی کرونا اعلام می‌کند، متفاوت نباشد. به‌همین صراحت و بی‌رودربایستی!