روسیه، کعبه آمال خامنه‌ای، به ایران واکسن نمی‌دهد

پس از آن‌که سفیر رژیم ایران در مسکو گفت که “روسیه در حال حاضر هیچ واکسنی به سایر کشورها نمی‌دهد”، مرتضی خاتمی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رژیم نیز خبر داد که مسکو خواستار “سهم عمده”  از واکسن تولیدی مشترک با ایران است.

در ایران، صحبت از این است که روسیه، حکومت ایران را فریب داده است. همان روسیه‌ای که کعبه آمال علی خامنه‌ای است و رهبر رژیم،حاضر است منافع ایران را دو دستی تقدیم او کند.

مرتضی خاتمی در گفتکو با خبرگزاری ایلنا گفت: «در حال حاضر خط تولید واکسن روسی اسپوتنیک در داخل کشور در حال راه اندازی است؛ منتها روس‌ها در این تولید هم سهم عمده‌ای را برای خودشان قائل هستند؛ در حالیکه انتظار این بود که تمام تولید این خط داخلی برای خودمان باشد اما روسیه از خطوط تولید در هر کشور، سهم عمده‌ای را دریافت می‌کند.»

این نماینده مجلس حکومتی افزود: «به هر تقدیر این میزان واکسنی که تعهد کرده‌اند، دست ما را تا این لحظه به خوبی نگرفته است و امیدواریم در آینده این منبع بتواند بیش از این‌ها کمک‌کننده باشد.»

پیش‌ از این، کاظم جلالی، سفیر رژیم ایران در روسیه، در صفحه اینستاگرام خود از “محقق نشدن وعده تحویل ۶۰ میلیون دوز واکسن روسی به ایران” خبر داده بود. او نوشته بود که “تولید واکسن در روسیه برای مصرف داخلی این کشور است و در حال حاضر هیچ واکسنی به ایران ارسال نمی‌شود.”

خامنه‌ای از ابتدا، در یک تصمیم خطرناک و خودخواهانه، ورود واکسن‌های موثر و تایید شده آمریکایی و انگلیسی به ایران را ممنوع کرد و به این ترتیب نه تنها ایران را با معضل تامین و توزیع واکسن مواجه ساخت، بلکه جان صدها هزار ایرانی را به خطر انداخت و به خاطر بی کفایتی سران حکومت و بی توجهی آنان به سلامت مردم، ایران با امواج پیاپی و کشنده کرونا روبرو شد. در حال حاضر روند واکسیناسیون در ایران بسیار کند و نامطلوب است و مردم ناامید از دریافت واکسن، به کشورهای اطراف سفر می‌کنند تا بلکه بتوانند از بیگانگان واکسن دریافت کنند.