روسیه با دادن بستنی رایگان مردم را به زدن واکسن غیر استاندارد” اسپوتنیک وی” تشویق می کند

روسیه با برپایی پایگاه‌های واکسیناسیون در مراکز خرید و دادن بستنی رایگان، مردم این کشور را به تزریق واکسن اسپوتنیک-وی تشویق می‌کند ولی بسیاری از مردم این کشور این واکسن را قبول نداشته  و تمایلی به تزریق این واکسن روسی ندارند.

خبرگزاری  بلومبرگ در این باره نوشته است:  یکی از دلایل بی‌اعتمادی شهروندان روس به مقام‌های این کشور و همچنین تردید درباره کارایی واکسن اسپوتنیک، احتمالا به دوران اتحاد جماهیر شوروی برمی‌گردد.

با این حال دولت روسیه با تبلیغات سعی دارد نشان دهد که این واکسن در برابر کووید-۱۹ مصونیت ایجاد می‌کند و برای جلب اعتماد مردم پایگاه‌های واکسیناسیون را در مراکز خرید مسکو برپا کرده است و در کنار آن با دادن بستنی رایگان سعی دارد تا این تزریق را برای کسانی که اسپوتنیک-وی را انتخاب کنند، شیرین کند.

این در حالی است که تعداد بسیار کمی از مردم حاضر شده‌اند واکسن روسی را دریافت کنند و وقتی کسی هم پیدا شود تا واکسن کرونای اسپتونیک-وی را تزریق کند دیگر لازم نیست در نوبت باشد یا انتظار بکشد زیرا از معدود داوطلبانی است که این واکسن را دریافت خواهد کرد.

در ادامه این خبر آمده است که یوری گرینکوف، سرکنسول روسیه در استونی به جای تزریق واکسن کرونای اسپوتنیک-وی ساخت کشور روسیه به طور مخفیانه واکسن فایزر دریافت کرد.

یوری گرینکوف، سرکنسول روسیه دیپلماتی است که هفته گذشته هنگام خروج از بیمارستانی در استونی واقع در مرز روسیه با یک خبرنگار این کشور برخورد کرد و معلوم شد که او دومین دوز واکسن فایزر خود را دریافت کرده است.

دوره خدمت گرینکوف به عنوان سرکنسول روسیه در استونی روز جمعه به پایان می‌رسید و او دو روز قبل از پایان ماموریت خود و بازگشت به روسیه، در روز چهارشنبه دومین دوز واکسن فایزر را دریافت کرد.