رویترزخبرداد که : تولید نفت ایران به ۲.۱ میلیون بشکه کاهش یافته است

به گزارش خبرگزاری رویترز در ماه جاری میلادی، تولید روزانه نفت ایران به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه کاهش یافت که کمترین میزان طی ۳۳ سال اخیر است

محمد جواد ظریف گفت:  ما می توانیم و نفتمان را به هر کدام از مشتریان که بخواهیم می‌فروشیم. رییس سازمان برنامه و بودجه روحانی هشدار داد که به علت عدم فروش نفت ، خزانه دولت خالی است و ما قادر نیستیم که به مردم کمک کنیم .

به گزارش خبرگزاری رویترز در ماه جاری میلادی، تولید روزانه نفت ایران به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه کاهش یافت که کمترین میزان طی ۳۳ سال اخیر است.

در این گزارش امده است که این رقم نسبت به ماه گذشته ، ۵۰ هزار بشکه کمتر است و نسبت به دوران پیش از بازگشت تحریم‌های نفتی آمریکا علیه جمهوری اسلامی نیز حدود ۱.۷ میلیون بشکه افت کرده است.

به گزارش رویترز، تولید دومیلیون و یکصدهزار بشکه نفت در ماه جاری میلادی کمترین میزان در۳۳ سال گذشته  به شمار می‌رود.

به گفته کارشناسان خبری ایران یک میلیون و۸۰۰ هزاربشکه نفت در روز مصرف داخلی دارد یعنی از میزان ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه اعلام شده تنها ۳۰۰هزار بشکه نفت مازاد برای صادرات می ماند .

در حال حاضر چین و سوریه تنها مشتریان علنی نفت ایران هستند.

حکومت ایران قبل از تحریم‌ها روزانه ۲.۵ میلیون بشکه صادرات نفت و میعانات گازی داشت.

به رغم افت تولید ایران، مجموع تولید اوپک در ماه اوت ۸۰ هزار بشکه افزایش یافته و به ۲۹ میلیون و ۶۱۰ هزار بشکه رسید.

عمده افزایش تولید اوپک از طرف عراق و نیجریه بوده است.

یک دیدگاه

  1. شماها حق دزدیدن و فروش نفت ایرانیان را ندارید چون خرج مملکت ایران نمیکنید. شماها زالوهایی هستید که بیشتر از چهل سال است که مال و جان مردم ایران را مکیده اید. بروید و گم بشوید از ایران و اگر کشورهای برجام از کارهای تروریستی و دزدی شما راضی هستند چرا شما را به جان کشورهای نفت خیز دیگر نمیاندازند؟ ایا دیواری از دیوار ایرانیان کوتاه تر ندیده اند؟؟؟؟

Comments are closed.