رویترز: به اطلاعات اتمی اسرائیل درباره حکومت ایران، توسط آژانس رسیدگی شد

یک شبکه تلویزیونی اسرائیلی خبر داد که آژانس بین المللی شواهد و قرائنی درباره درستی اطلاعات اسرائیل به دست آورده است. این فعالیت رادیواکتیو رژیم ایران در تناقض با تعهدات آن کشور در رابطه با فعالیت های اتمی می باشد

رسانه های خبری در اسرائیل فاش ساختند که سرویس امنیت خارجی اسرائیل (موساد) بود که محل ذخیره کردن مواد رادیوآکتیو حکومت ایران در تورقوز آباد واقع در حومه تهران را فاش ساخت و آن را در اختیار آژانس بین المللی انرژیم اتم قرار داد و موجب گردید که ماموران آژانس از حکومت ایران بخواهند اجازه دهد که آن محل مورد بازرسی قرار گیرد.

آگاهان می گویند که آژانس اتمی، برای جلوگیری از اکنش های منفی حکومت ایران، از افشای جزئیات امر دوری می کند، ولی بدون سروصدا به بررسی این اطلاعات ادامه می دهد و انتظار می رود که در زمان شایسته، جزئیات آن را اعلام دارد.

یک شبکه تلویزیونی اسرائیلی خبر داد که آژانس بین المللی شواهد و قرائنی درباره درستی اطلاعات اسرائیل به دست آورده است. این فعالیت رادیواکتیو رژیم ایران در تناقض با تعهدات آن کشور در رابطه با فعالیت های اتمی می باشد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که پس از یک تلاش چندین ماه، رژیم ایران بالاخره به بازرسان آژانس بین المللی اجازه داد از تورقوزآباد دیدن کنند. ولی این اجازه پس از آن صادر شد که رژیم به تصور خود محل را پاکسازی کرده بود  گرچه، آثار رادیو اکتیو برای سالیان دراز باقی می ماند.

حدود ده ماه پیش بود که بنیامین نتانیاهو در سخنانی، با ارائه دادن تصاویر انباری در تورقوز آباد جنوب تهران، فاش ساخت که رژیم در آنجا مقادیر زیادی مواد رادیو اکتیو ذخیره کرده و قوانین بین المللی را زیرپا گذاشته است.

آگاهان می گویند که دستگاه های اطلاعاتی قوی اسرائیل، موجب شده که این کشور بتواند اخباری در اختیار چندین کشور دیگر قرار دهد تا بتوانند طرح های تروریستی علیه مردمان آن کشورها را خنثی کنند. در گزارشی آمده است که اسرائیل حتی دولت اسلامگرای ترکیه را از یک توطئه تروریستی آگاه ساخت که با جلوگیری از وقوع آن، جان شمار نامعلومی از افراد نجات یافت.