رویترز: خزانه‌داری آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفته است 

خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع آگاه گزارش داده که وبسایت وزارت خزانه‌داری به همراه اداره اطلاعات و ارتباطات ملی وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا مورد حمله “سایبری پیچیده” از طرف هکر هایی که مورد حمایت دولتی هستند، قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است که این حمله هفته جاری اتفاق افتاده است.

جان آلیات سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز روز گذشته(یکشنبه )  به خبرگزاری رویترز گفت که دولت آمریکا از این موضوع آگاه است و همه اقدامات لازم برای تعیین هویت این گروه و جوانب احتمالی مربوط به حمله سایبری در حال انجام است.

رویترز در ادامه به نقل از منابع آگاه که نامی از آنها برده نشده نوشته است  که دولت نگران است هکرها از همان روشی که برای حمله سایبری به خزانه‌داری و اداره اطلاعات و ارتباطات ملی انجام داده‌اند، برای حمله به نهادهای دیگر آمریکا نیز استفاده کنند.

 

این گزارش می‌گوید حمله سایبری به حدی جدی بوده که شورای امنیت ملی روز شنبه در کاخ سفید تشکیل جلسه داده است.

 

در گزارش رویترز امده است که  هکرها وارد دفتر نرم‌افزاری اداره اطلاعات و ارتباطات ملی شده و ایمیل‌های کارمندان شرکت مایکروسافت “افیس ۳۶۵” را برای ماه‌ها نظارت می‌کرده‌اند.

در ادامه امده است که هکرها به قدری پیشرفته بوده‌اند که کنترل‌های احراز هویت پلتفرم مایکروسافت را نیز فریب دهند.

همچنین یک مقام آگاه دیگر به این خبرگزاری گفته که حمله هکری کار یک دولت بوده، اما هنوز معلوم نیست توسط چه دولتی انجام شده و دامنه و وسعت حملات نیز دقیقا معلوم نیست.

شرکت مایکروسافت ۲۰ شهریور امسال اعلام کرد که هکرهایی از ایران، روسیه و چین در تلاش هستند که افراد و سازمان‌های فعال در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا را هدف قرار دهند.

همچنین وزارت دادگستری آمریکا ۲۶ شهریور امسال اعلام کرد علیه دو شهروند ایرانی به اتهام حملات سایبری به دانشگاه‌های آمریکایی و بین‌المللی، یک اندیشکده در واشینگتن، شرکت‌های غیرانتفاعی و سایر سازمان‌ها اعلام جرم کرده است.

ایالات متحده  اتهامات مشابهی را علیه روسیه و کره شمالی نیز عنوان کرده است.