رویترز: دخالت حکومت اسلامی ایران در انتخابات آمریکا توسط اشتباه هکر هایش لو رفت

خبرگزاری رویترز گزارش داد: نهادهای امنیتی آمریکا موفق شدند از طریق انتشار اشتباهی یک فایل ویدیویی، توسط هکرهای رژیم ایران به اقدام آنان  برای تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا پی ببرند.

در این گزارش، آمده است که اشتباه فوق به دولت آمریکا این را امکان داد تا عملیات سایبری را که برای شناسایی آن به چندین ماه زمان نیاز بود، در عرض چند روز شناسایی کنند.

یکی از مقامات دولت آمریکا به رویترز گفت: آنها یا اشتباه احمقانه‌ای کردند یا خواسته‌اند شناسایی شوند. او تاکید کرد که مدارک موجود نشان می‌دهد این اقدامات از سوی ایران صورت گرفته است.

پس از انتشار این ویدیو، که هکرهای ایرانی آن را به نام گروه راست افراطی پراود بویز منتشر کرده بودند، کارشناسان امنیتی و متخصصان گوگل و مایکروسافت به بررسی کد کامپیوتری پرداختند که در این ویدیو دیده می‌شد.اما سخنگوی پراود بویز با ارسال بیانیه‌ای به سی ان‌ان، ارتباط این گروه با ویدیوی منتشر شده را رد کرد.

در ادامه این گزارش رویترز امده است که  تحلیلگران امنیتی آمریکا متوجه شدند که آدرس آی پی که در این ویدیو دیده می‌شود از سوی شرکت خدمات اینترنتی ورد استریم واقع در هلند میزبانی می‌شده که هکرهای ایرانی در فعالیت‌های قبلی خود هم از آن استفاده کرده بودند.

همچنین ورد استریم اعلام کرد که پس از انتشار خبر عملیات هکرهای ایرانی، حساب‌های مربوطه را به حالت تعلیق درآورده و خاطرنشان کرد مرکز ملی امنیت سایبری هلند در حال تحقیق در این مورد است.

در همین رابطه، گوگل نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این عملیات به حکومت اسلامی ایران مرتبط بوده و تاکید کرد که این شرکت در این زمینه با اف‌بی‌آی در تماس است.

این در حالی است که مقامات رژیم اسلامی ایران هر گونه نقش خود در این عملیات سایبری را نفی کرده اند.

علیرضا میریوسفی، سخنگوی نمایندگی حکومت اسلامی ایران در سازمان ملل، در این باره گفته بود: «تهران هیچ علاقه‌ای به دخالت در انتخابات آمریکا و هیچ ترجیحی برای نتیجه آن ندارد».