رویترز در گزارش تازه: استاندار کرمانشاه در یک نشست اضطراری، دستور کشتار مردم معترض را صادر کرد

خبرگزاری رویترز در یک گزارش تازه در مورد ابعاد جنایات رژیم در خیزش مردمی آبانماه در ایران، از قول منابعی که آن ها را موثق نایمد خبر داد که هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست اضطراری در یک ماه پیش، دستوراتی برای کشتن معترضان صادر کرده بود.

این عضو ارشد سپاه گفته که  دستوراتی از مقامات بالا برای سرکوب معترضان دریافت کرده اند که به آنها رحم نکنند زیرا رژیم در خطر است و باید اعتراضات را ریشه کن کنند.

در این گزارش آمده است:  در اعتراضات آبانماه کرمانشاه بیش از ۷۰ نفر توسط نیروهای حکومتی جان باختند و صدها نفر همچنان در بازداشت بسر می برند.

غلامرضا شریعتی، وهوشنگ بازوند،استانداران خوزستان و کرمانشاه  در واکنش به انتشار خبر رویترز گفته اند که تعداد کشته شدگان اعتراضات آبان ماه مشخص‌شده یا در دست بررسی است، طی دو روز آینده اعلام خواهد شد. 

غلامرضا شریعتی درباره تعداد بازداشتی ها در استان خوزستان گفته است، در حال حاضر آمار دقیقی از بازداشت‌شدگان این حوادث در اختیار ندارم، اما مطلعم تعداد آنها به‌شدت کاهش‌یافته است.

رویترز می‌گوید، در شهرستان ماهشهر خوزستان “سپاه پاسداران با خودروهای زرهی و تانک “به دنبال مهار این تظاهرات بود. تلویزیون دولتی ایران می‌گوید نیروهای امنیتی به سوی ‘آشوبگران’ پنهان‌شده در نیزار آتش گشودند.

یک مقام محلی به رویترز گفته است: « وقتی یک روز پس از کشتار مردم در نیزار ، به آنجا رفتیم، منطقه پر از جسد معترضان بود که عمدتاً جوان بودند. پاسداران اجازه ندادند اجساد را جمع کنیم.»

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه که دستور کشتار مستقیم مردم را صادر کرده است گفته که تعداد کشته شدگان مشخص‌ شده است و طی دو روز آینده اعلام می‌شود. تعداد بازداشتی‌ها را نمی‌توان اعلام کرد، اما در مقایسه با قبل، کاهش محسوسی داشته است.

عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس، هم در خصوص آمار کشته شدگان اعتراضات اخیر به ایرنا گفته است،« آمار اینها را نهادهای امنیتی باید اعلام کنند.»

خبرگزاری رویترز در گزارش روز گذشته (دوشنبه) خود تعداد کشته شدگان اعتراضات اخیر را حدود ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده است.

طبق این گزارش، دست کم ۱۷ نوجوان، حدود ۴۰۰ زن و تعدادی از نیروهای امنیتی در بین کشته شدگان هستند.

2 دیدگاه‌

  1. استانداران نمی توانند دستور کشتار دهند ، نیروهای مسلح تابع دولت نیستند ، زمان بحران فرماندهی به سپاه واکذار می شود و‌همه نیروها تابع سپاه و از رهبر دستور می گیرند.

  2. رژیم پلید و تروریست ایران هم ایرانیان داخلی را می کشد وهم ایرانیان به خارج ازکشور رفته را و درهرصورت یک جنایتکار ومستبد میباشد که ملت ایران درحال حاضر قبولش ندارند وخواهان تغییر این حکومت ستمگر وبه ظاهر اسلامی هستند. اگر حکومت ایران سقوط کند ونابود شود یعنی ریشه یزیدی و شمری و داعشی خشکیده شده است وتفکرداعشی بطور کل محو ونابود شده است.

Comments are closed.