رویترز می گوید وزیر انرژی ایالات متحده با همتایان خود از عربستان سعودی و روسیه گفتگو می‌کند

از روزز ۱۳ آبان حکومت اسلامی با تحریم فروش نفت از سوی آمریکا روبه خواهد شد

در حالی که ایالات متحده تا ماه دیگر تحریم های نفتی ایران را بازمیگرداند خبرگزاری رویترز می گوید وزیر انرژی ایالات متحده با همتایان خود از عربستان سعودی و روسیه گفتگو می‌کند.

رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داده است که وزیر انرژی آمریکا با  وزیر نفت عربستان در واشنگتن و با وزیر انرژی روسیه در مسکو دیدار و گفتگو خواهد کرد.

این مذاکرات در شرایطی صورت می گیرد که دونالد ترامپ و دولت او در تلاش برای افزایش تولید نفت توسط صادر‌کنندگان و جلوگیری از کمبود سوخت و جلوگیری از افزایش بهای آن هستند.

به گفته یک مقام آمریکایی وزیر انرژی آمریکا و خالد فارس و شماری از مقامات ارشد ریاض صبح روز دوشنبه به وقت واشنگتن دیدار و گفتگو خواهند  کرد.

عربستان متحد ایالات متحده رقیب منطقه ای جمهوری اسلامی وبزرگترین صادر کننده نفت در جهان است.

وزیر انرژی آمریکا سپس  در روز پنجشنبه در مسکو با همتای روس خود الکساندر نواک به گفتگو می نشیند و بنابر آمار سیتنی گروپ  از بهار گذشته روسیه ۷.۴ میلیون بشکه نفت صادر می کند.

ایالات متحده نیز روزانه بیش از ۸ میلیون بشکه نفت صادر میکند.

رویترز می‌گوید بهای بالای نفت برای دونالد ترامپ و حزب جمهوریخواه در آستانه انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا یک چالش سیاسی محسوب می شود.

انتخابات میان دوره ای آمریکا نوامبر سال جاری برگزار می‌شود و ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و سی و پنج کرسی از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا به رای گذارده خواهد شد در حال حاضر رقابت میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان جریان دارد و دموکرات‌ها در تلاش هستند دست کم در بخشی از کنگره اکثریت موجود به نفع جمهوری‌خواهان را تصاحب کنند