رژیم از طریق شبکه های اجتماعی، به انتشار شایعات می پردازد که مردم را نسبت به آن ها بدبین کند

در شبکه های اجتماعی فارسی زبان نیز اعتراف ستاد کل نیروهای مسلح به مسؤولیت سقوط هواپیما، بازتاب گسترده ای داشت و حدسیات مختلفی انتشار یافت.

شماری شبکه های اجتماعی نوشتند: در ابتدا باید روشن شود که چرا بعد از حملات موشکی به پایگاه های آمریکا در عراق ، که قبل از آن از طریق مقامات عراقی نیروهای آمریکایی را مطلع کرده بودند و آگاهی از خطرناک شدن آسمان ، پروازها بر فراز ایران را منع نکردند!؟

همچنین چرا بایستی درنزدیکی یک مرکز غیر نظامی همچون فرودگاه ، پایگاه حساس نظامی و نیز پدافند هوایی مستقر شود!؟

چرا سیستم های دفاعی نظامی تا این حد توان تشخیص ضعیفی دارند که نمی توانند تفاوت بین هواپیمای نظامی و مسافربری را تشخیص دهند؟

بازار شایعه پراکنی نیز در شبکه های اجتماعی در ابعاد گسترده ادامه دارد.

در یک پیام ادعا شده که یک یا چند تن از مسافران هواپیما حامل اسناد و مدارک بسیار محرمانه حکومتی بوده اند که رسیدن آن ها به کانادا، ممکن بود امنیت سران رژیم را سخت به خطر اندازد و از این رو دستور ساقط کردن هواپیما صادر شد. آگاهان در پاسخ به این شایعه گفتند که اگر کسی از میان مسافران حامل چنین اسنادی بود، پیش از آن که سوار هواپیما شود او را بازداشت می کردند و اسناد را از او می گرفتند.

در یک خبر دیگر در شبکه های اجتماعی نیز ادعا شده که رژیم قصد داشته است با منفجر کردن این هواپیما، شماری از نخبگان علمی ایرانی را که ترجیح داده اند در کانادا زندگی کنند، نابود سازد.

برخی آگاهان امور این گمان را مطرح می سازند که شماری از این شایعات بی اساس، توسط خود مقامات رژیم در شبکه های اجتماعی قرار می گیرد که در مردم نسبت به موثق بودن حساب های کاربری در آن تردید کنند و اعتماد خود را از دست بدهند.

در ماه های اخیر، شبکه های اجتماعی به مهمترین کانال خبر رسانی بین مردم ایران مبدل شده است. ولی امروز شایعات بیشتری درباره منفجر شدن یک پایگاه سپاه پاسداران، فروریزی تونل و گزارش هایی نظیر آن در شبکه های اجتماعی قرار گرفت که همگی دروغ است و گفته می شود که رژیم با انتشار آن ها، می کوشد به “ضد اطلاعات” دست بزند.

یک دیدگاه

  1. دقیقا اینطور است! رژیم میخواهد مردم را بی اعتماد کند چون بگیر و ببند دیگر نه تاثیر دارد و نه میتوانند همه ملت ایران را دستگیر کنند! حتی رژیم از مقامات دولتی و روزنامه های پر از دروغ خود نیز بهره میبرد ! بوسیله آنها خبرهای جعلی به روزنامه های معتبر دنیا نیز میدهد مثل سازش پشت پرده با امریکا از طریق یک منبع دولتی که شماره تلفن خود را به آنها میدهد و وقتی مطابقت می کنند میبینند که شماره متعلق به مثلا وزارت امور خارجه یا دفتر رئیس جمهوری و یا فلان روزنامه میباشد و روزنامه معتبر از قول منبع موثق دروغ را انتشار میدهد! این شیوه را برای ایرانیان خارج از کشور و اپوزیسیون پیاده کردند و باعث‌ دلسردی و اطمینان نکردن و متحد نشدن ایرانیان شد به همین خاطر از همین شیوه استفاده میشود!

Comments are closed.