رژیم از موفقیت های خود می گوید، ولی بحران کم آبی در خوزستان ادامه دارد

یک مقام دولتی از گوشه دیگری از بی کفایتی های رژیم پرده برداشت و از جمله گفت: خوزستان پرآب‌ترین سدها را دارد، اما باز هم آب در اختیار کشاورزان قرار نمی گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان قاسم ساعدی در این رابطه گفت: «خاموشی‌های طولانی و ادامه کم‌آبی باوجود اشباع سدها مردم خوزستان را عاصی کرده استآن وقت شما . آب هورالعظیم را به سمت عراق سرازیر می کنید».

ساعدی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در ادامه انتقاد از عملی نشدن وعده‌های مسئولان در رابطه با خوزستان پس از سیل، گفت: تا بحال هیچ کدام از وعده های دولت تحقق نشده است   اگرچه زیرساخت‌های نفتی از این سیلاب متضرر نشدند اماشبکه‌های برق، گاز و آب‌ رسانی روستاها دچار آسیب شده و هنوز این آسیب‌ها جبران نشده‌اند.

وی درادامه افزود: عمق فاجعه در اینجا زیاد است  با توجه به رایزنی‌های انجام شده با وزیر نیرو، استان فارس به‌عنوان استان معین، مسئول اصلاح زیرساخت‌های برقی خوزستان شد اما به دلیل حجم بالای آسیب‌ها و توانایی کم  استان فارس باید چند استان دیگر به کمک بیایند .

ساعدی گفت:  خاموشی‌های طولانی و میان‌مدت مردم خوزستان را عاصی کرده چراکه این خاموشی‌ها در برخی از مناطق در فصل گرم تابستان به ۴ساعت نیز می‌رسد.

وی همچنین یادآور شد: تاکنون خسارت وارده به مساکن مردم خوزستان و زمین‌های کشاورزی آن‌ها پرداخت نشده و اقدامات مسئولان عملی نبوده‌ است لذا وعده‌ها دیگر برای مردم خوزستان قابل پذیرش و اعتماد نیست و با ادامه شرایط یاس‌شان می‌تواند به عصبانیت خواهد رسید.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با انتقاد از اینکه آب تالاب هورالعظیم هنوز به سمت عراق سرازیر می‌شود، توضیح داد: قرار بود این کار در زمان سیلاب صرفا تا زمان رفع خطر انجام شود، اما هنوز جلوی آن را نگرفته و هورالعظیم در حال خالی شدن است و در مقابل تالاب‌های عراق احیاء شدند لذا ورود وزارت کشور و مقامات ارشد کشوری به این مهم ضروری است.

 

یک دیدگاه

Comments are closed.