رژیم اسلامی با طرح نفت در برابر سرمایه گذاری قصد دور زدن تحریم ها را دارد

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران در گزارشی ادعا می کند که رژیم هفته آینده طرحی را برای فروش نفت خود و دور زدن تحریم نفت خود توسط آمریکا اجرایی خواهد کرد.

این طرح که به گفته خبرگزاری حکومتی تسنیم نفت در برابر اجرا و یا نفت در برابر سرمایه گذاری نام دارد از شرکت های داخلی و خارجی دعوت می کند که در صنایع ایران و کارخانجات دولتی سرمایه گزاری و یا در بازسازی آنها شرکت کنند و در ازای آن نفت خام دریافت کنند.

تسنیم همچنین نرخ تعیین شده برای نفت خام را قیمت بورس های جهانی اعلام می کند.

خبرگزاری تسنیم که وابسته به سپاه پاسداران می باشد و این ارگان نظامی سالیان متمادی است که بر صنعت نفت ایران چنگ انداخته است توضیح نداد که در شرایطی که رژیم خود نمی تواند نفت استخراج شده را صادر و به فروش برساند شرکتهای داخلی و خارجی چگونه می توانند نفت خام دریافتی را بارگیری و از ایران خارج کنند آن هم در شرایطی که تحریم های ایالات متحده نه تنها فروش نفت رژیم را نشانه گرفته بلکه هرگونه سرمایه گذاری شرکت های خارجی را نیز با رژیم شامل تحریم ها کرده است.

تسنیم گزارش می دهد که دولت برای تامین بودجه خود این طرح را مبنا قرار داده است و این بدان معناست که دولت حسن روحانی خود به خوبی می داند که در صورت تداوم تحریم های ایالات متحده روزهای سخت تری برای تامین بودجه دولت در پیش دارند.

بر اساس گزارش ها اکنون و پس از گذشت چمد ماه از تحریم نفت رزیم روزانه ۱۸۰ هزار بشکه نفت صادر و به فروش می رساند.

پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه از اجرایی شدن تحریم های تازه که به گفته او به شکلی اساسی انجام خواهد شد خبر داد که این میتواند شرایط اقتصادی رژیم را بیش از پیش بحرانی سازد.

 

 

2 دیدگاه‌

  1. پرزیدنت ترامپ بایستی تحریم ها را تا جای ممکنه افزایش بدهد. بازسازی در حکومت ملاها به جز دروغ درمانی معنی دیگری ندارد، چرا که فقط وقت خریدن برای ماندگاری آنهاست!!

  2. در این بارہ، جزییات کار باید رو بشه۰ اگر برای سازندگی ملت باشه و نه برای کشورھای دیگر و یا ھزینه تروریسم و جنگ افزار، چرا که نه؟ تنها با تحریم نمیشه رژیم را نابود کرد، بلکه باید نظامی گری ھم باشه۰

Comments are closed.