رژیم ایران، القاعده، حزب الله، حماس و جهاد اسلامی، سرمست از پیروزی: «آمریکا را از همه منطقه بیرون می کنیم»

شماری از فرماندهان سپاه پاسداران در ایران و همچنین سرکردگان گروه های تروریستی، از القاعده تا حزب الله لبنان، با گستاخ شدن از بیرون رفتن شتابزدۀ ارتش آمریکا از افغانستان، ادعا می کنند که به زودی اسرائیل و کشورهای عرب منطقه که با رژیم ایران مخالف هستند، سرنوشت مشابهی خواهند داشت.

القاعده و حماس و حکومت اسلامی ایران نیز ادعا کرده اند که اسرائیل به زودی نابود خواهد شد و یا دست کم آن که سرزمین های فلسطینی را ترک خواهد کرد.

حسن نصرالله با ابراز خرسندی عمیق از رویدادهای افغانستان، ارتش ایالات متحده را ضعیف توصیف کرد که هیمنۀ خود را از دست داده و ثابت می کند که “مقاومت” (گروه های ترور اسلامی، عربی و فلسطینی و همچنین حکومت اسلامی ایران) می توانند بر آن چیره شوند.

محمد رضا نقدی و علی شمخانی دو تن از سپاهیان ارشد بودند که به تحقیر ایالات متحده پرداخته و ابراز قدرت کردند و ادعای پیروزی داشتند.

سپاهی محمد رضا نقدی، در سمت معاون هماهنگ کننده سپاه در سخنان امروز خود (پنجشنبه) از جمله گفت: «بزودی شاهد آن خواهیم بود که پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه به سرنوشت پایگاه های آن کشور در افغانستان دچار می شود و از این رو، همه باید حساب کار خودشان را در منطقه از آمریکا جدا کنند».

سپاهی علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت رژیم در این هفته گفت: «بیرون رفتن سربازان آمریکایی از افغانستان باید الگوی اخراج ارتش رژیم صهیونیستی از سرزمین فلسطین باشد». او گفت که “نیروهای مقاومت” بر تلاش خود برای رسیدن به این هدف می افزایند.

محمدرضا نقدی، در ادامه سخنان امروز خود گفت: « اتفاقات افغانستان و فرار ارتش آمریکا نیاز به تجزیه و تحلیل چندانی ندارد. زیرا در گذشته نیز شاهد شکست ارتش های بریتانیا و شوروی در منطقه بودیم که سرآغازی برای فروپاشی این دو قدرت بود».

سپاهی نقدی افزوده گفت: «این رخداد مهم درس بزرگی برای همه مردم دنیاست که بدانند چگونه ثروتمندترین و بزرگترین کشور دنیا در برابر مجاهدین اسلامی شکست خورد و اکنون مردم دنیا می بینند که این مقاومت در برابر ابرقدرت و استکبار بزرگ، نتیجه اش پیروزی خواهد بود».

این مقام ارشد سپاه پاسداران افزوده گفت: «پیروزی مقاومت در افغانستان نشان داد که موفقیت یا شکست، به میزان ثروت و یا قدرت نظامی ارتباط ندارد، بلکه به ارادۀ محکم حاضران در میدان مربوط می شود».

او گفت: «تجربه افغانستان ثابت کرد که اگر مردم منطقه از قدرت مستکبران به هراس دچار نشوند، می توانند حتی با دست خالی بر دشمن غلبه کنند».

شیخ حسن نصرالله و سرکردگان گروه های تروریستی دیگر، در سخنان امروز خود گفتند که پس از پیروزی طالبان در بیرون راندن ارتش آمریکا از افغانستان، اکنون نگاه به عراق و سوریه و سایر کشورهایی دوخته شده که سربازان آمریکایی در آنجا مستقر هستند.

نصرالله که به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی سخن می گفت، افزود: «آزادی سرزمین های فلسطینی و اخراج نیروهای اشغالگر از برخی نقاط سوریه و عراق، در راس اولویت های گروه مقاومت قرار دارد».

واژه “مقاومت” به گروه های اطلاق می شود که مزدور حکومت ایران بوده و با یک رشته عملیات تروریستی و چریکی، می خواهند اسرائیل را از صفحه جغرافیا محو کنند و ایالات متحده و کشورهای غربی را از منطقه بیرون رانند.

حسن نصرالله خواهان حمایت عربی و اسلامی و جهانی از مبارزه حماس و جهاد اسلامی علیه اسرائیل، در غزه، کرانه باختری و شرق اورشلیم شد که سرکردۀ حزب الله و گروه های تروریستی فلسطینی خواهان تسلط بر آن هستند.

سرکردگان حماس و جهاد اسلامی فلسطین نیز در واکنش های خود گفته اند که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نشان می دهد که آن ها نیز با شیوه های مشابه می توانند اسرائیل را از پا درآورند.

واکنش گروه تروریستی القاعده در همین رابطه نیز میتواند یک زنگ خطر باشد و این نگرانی را به وجود می آورد که این گروه در افغانستان فعالیت خود را از سر گیرد. البته، در این مراحل اولیه، که طالبان نیاز به تثبیت قدرت خود در افغانستان دارد، خواهد کوشید به اقدام تحریک آمیزی علیه کشورهای غربی دست نزند و خشم آن ها را برنیانگیزد. ولی از روزی که از ماندن هود در قدرت اطمینان یابد، چهره واقعی و خشن و تهاجمی خود را آشکار خواهد کرد.

در رابطه با خودستایی های مقامات رژیم ایران پس از پیروزی طالبان، بازگویی اظهارات یک عضو مجلس شورای اسلامی نیز بی مورد نیست: علیرضا بیگی که از تبریز وارد مجلس شده،گفت “اگر حکومت صهیونیستی دست از پا خطا کند و به ما حمله کند، این را باید بداند که کشورش یک صدم وسعت ایران هم نیست و اگر جنگی بین ایران و اسرائیل درگیرد، ایران، اسرائیل را “شخم” خواهد زد”.