رژیم ایران، در مورد کورونا، هم به کشورهای دیگر حاتم بخشی می کند و هم تقاضای کمک از دنیا را دارد

وزارت بهداشت حکومت ایران،  از یک سو ادعا می کند که قادر است تجهیزات درمانی و کیت های تشخیص کورونا را به امریکا و سایر کشورها بفرستد و از سوی دیگر می گوید: به علت تحریم ها قادر به تامین دارو و تجهیزات درمانی کورونا برای مردم ایران نیستیم ،  سازمان جهانی بهداشت به ما کمک کند.

سعید نمکی در این باره گفت: از سازمان جهانی بهداشت به‌عنوان سازمانی که می‌تواند در شرایط کنونی حلقه وصل بین کشورها برای مبارزه با کورونا باشد، درخواست کردیم که با توجه به نبود تجهیزات درمانی و دارو واکسن به علت  تحریم های آمریکا علیه ایران به ما کمک کند .

وی افزود:  در شرایط سخت تحریم ها توانستیم کاهش مرگ‌ومیر، مدیریت، کنترل و مهار بیماری را به‌عنوان یک دستاورد بزرگ در عرصه بین‌المللی بیان کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه مدعی شد به  کمک سپاه پاسداران و وزارت دفاع و نیروهای مسلح توانستیم در زمینه تجهیزات درمانی به خودکفایی برسیم و به مردم و سایر کشورها کمک کنیم. این در حالی است که شماری از پزشکان و کادر درمانی اعلام کردند که تمامی تجهیزات  تولید شده توسط ایران از جمله ماسک ها و کیت های تشخیص کورونا  استانداردهای لازم را ندارند.

شماری از کاربران در واکنش به سخنان وزیر بهداشت حکومت در شبکه های اجتماعی نوشته اند:  رژیم بیشترین کمک های درمانی و تجهیزات پزشکی برای مقابله با کورونا از سوی سازمان جهانی بهداشت و سایر کشورهای اهدا کننده  به مردم ایران را  به لبنان و عراق و یمن ارسال می کند. در حالی که کادر درمانی و پزشکی کشور و همچنین مردم، در اثر نداشتن پوشش درمانی کافی و استاندارد برای مبارزه با این ویروس، یا به کورونا مبتلا شده اند و یا جان باخته اند.