رژیم ایران ادعا می کند که ماموران حقوق بگیر آنان نیستند که در شبکه های اجتماعی فعالند

پس از انتشار گسترده گزارش های دائر بر اینکه حکومت اسلامی افراد حقوق بگیر خود را بکار می گیرد که با هویت جعلی در شبکه های اجتماعی فعال باشند و به مخالفان رژیم حمله کنند و گزارش های جعلی منتشر سازند و در شبکه های اجتماعی قرار دهند اکنون فرمانده بسیج حکومت این خبر را نادرست خوانده و در ارتباط با آن گفته است : در شبکه‌های اجتماعی اصلا اکانت فیک نداریم، علاوه بر این هم حتی اینکه عده‌ای را استخدام کرده و پشتیبانی مالی کنیم که در فضای مجازی فعالیت داشته باشند، به هیچ عنوان این اقدام را انجام نداده و نیازی به این اقدام نداریم

پاسدار  غلامرضا سلیمانی، افزود : ضریب نفوذ اینترنت در کشور ما بسیار بالاست و بخش قابل توجهی کاربر اینترنت در ایران وجود دارد که بخش زیادی از آن‌ها بسیجی و انقلابی‌اند و انگیزه دارند و نیازی به اکانت فیک ندارند.

سلیمانی گفت :”استفاده از اکانت‌های فیک روش‌های منسوخ منافقین و کسانی است که به دامان بیگانگان پناه برده‌اند و سرسپردگان استکبار شده‌اند. آن‌ها این ادعا را در مورد بسیج می‌کنند، این موضوع در افکار عمومی خریداری ندارد، کشور چنین نگاهی به بسیج ندارد، چون همه بسیج را می‌شناسند و با بسیج زندگی می‌کنند”.

به  دنبال افزایش سه برابر نرخ بنزین اعتراضاتی در تعدادی از شهرهای ایران رخ داد که با سرکوب و کشتار مردم توسط نیروهای امنیتی مواجه شد . سازمان عفو بین الملل نتیجه برخورد پلیس با تظاهر کنندگان را بیش از ۱۰۶ نفر اعلام کرد و گفت : هنوز آمار دقیقی در دسترس نیست .