رژیم ایران از اقدام ایالات متحده در برپایی یک همایش بین المللی علیه حکومت، ابراز خشم می کند

سران حکومت ایران، به ویژه بر رهبران لهستان خشم گرفته اند که چگونه اجازه می دهند چنین کنفرانسی علیه رژیم و رهبران آن در کشورشان برگزار شود

حکومت ایران نسبت به تصمیم ایالات متحده برای برگزاری یک کنفرانس بین المللی در لهستان، که طی آن شیوه های تجاوزکارانه رژیم ایران مورد بحث و بررسی جهانی قرار گیرد، ابراز خشم کرد و آن را یک نمایش مسخره نامید.

ایالات متحده از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز دعوت کرده است در این همایش بین المللی حضور یابد و انتظار می رود که نخست وزیر اسرائیل نه تنها در این کنفرانس حضور خواهد یافت، بلکه یکی از چهره های فعال و برجسته آن خواهد بود.

تحلیلگران سیاسی می گویند که هدف ایالات متحده از برگزاری چنین همایش بین المللی، آشکار ساختن هرچه بیشتر چهره تروریستی و فتنه طلب رژیم ایران است. دولت واشنگتن با این اقدام، می خواهد برای دولت های جهان توضیح دهد که چرا به تحریم های اقتصادی علیه رژیم ایران بازگشته و چرا همه کشورهای جهان باید به این تحریم پیوسته و از آن پیروی کنند.

سران حکومت ایران، به ویژه بر رهبران لهستان خشم گرفته اند که چگونه اجازه می دهند چنین کنفرانسی علیه رژیم و رهبران آن در کشورشان برگزار شود. محمد جواد ظریف در پیام خود یادآور شده که در جنگ جهانی دوم، کشور ایران پذیرای هزاران نفر از آوارگان لهستانی در جریان جنگ جهانی دوم بوده است.

به گفته آگاهان، ظریف یک واقعیت را فراموش می کند و آن این که نجات شهروندان لهستانی و از جمله چتذ صذ نفر بهودی که از چنگال آلمان نازی گریخته بودند، اقدام حسن نیت دولت وقت ایران و ملت میهمان نواز این سرزمین بوده است و این در حالی که در حکومت اسلامی ایران، نسبت به ملت های دیگر جهان خصومت می ورزند.

یک دیدگاه

  1. میبایست پیش از این کنفرانس نقش فعال در تعیین روند آن ایفا نمود بلکه کنفرانس به یک نظر واحد و جهانی در تغییر رژیم جمهوری اسلامی دست یابد, زمینه‌ها واقعا آماده است, با روسیه هم میتوان توافق نمود زیرا در صورت عدم همکاری علاوه بر بروز برخی مشکلات با جهان با دشمنی رژیم آینده ایران مواجه خواهد بود.

Comments are closed.