رژیم ایران از “محنت فلسطینیان” سخن می گوید و در همان حال، برای تعرض به اسرائیل، به آن ها پول و اسلحه می دهد

محمد جواد ظریف در یک پیام جانبداری از سازمان تروریستی “جهاد اسلامی آزادی فلسطین” در نوار غزه ادعا کرد که این گروه بود که آتش بس را بر اسرائیل تحمیل کرد که از دیدگاه او یک نشان از قدرتمندی این سازمان مزدور حکومت اسلامی ایران به شمار می آید.

وزارت خارجه ایران اعلام داشت که ظریف روز گذشته (یکشنبه) تلفنی با زیاد النخاله سرکرده کنونی جهاد اسلامی درباره حملات موشکی هفته گذشته این سازمان به هدف کشتن شهروندان اسرائیلی سخن گفت و عملیات تعرضی آن را مورد تحسین قرار داد.

علی خامنه ای در سخنان جمعه گذشته، از جمله گفته بود که رژیم ایران به صورت آشکار و با افتخار از گروه های فلسطینی که خواهان نابودی اسرائیل هستند جانبداری می کند – و این در حالی که مردم ایران در تظاهرات روزهای اخیر شعار می دهند “فلسطین را رها کن، فکری به حال ما کن”.

ظریف در گفتگو با النخاله، عملیات تروریستی علیه شهروندان اسرائیل را “مقاومت” نامید و تاکید کرد که باید ادامه یابد.

وزیر خارجه حکومت ایران، با این ادعا که جهاد اسلامی توانسته است شرائط خود را به اسرائیل بقبولاند سیاست تعرض جهاد اسلامی را راه درستی نامید که باید ادامه یابد.

در گزارش های پیشین آمده بود که دولت مصر شرائط آتش بس را بر چهاد اسلامی تحمیل کرد و به آن هشدار داد که از گسترش تعرض علیه اسرائیل دست بردارد.

اسرائیل رسیدن به هرگونه توافق رسمی با گروه های ترور را انکار می کند – ولی در همان حال، اسرائیل همیشه گفته است که خواهان ستیز با فلسطینیان نیست. بنیامین نتانیاهو هفته پیش گفت که اسرائیل، آرامش را با آرامش پاسخ می دهند و در برابر تعرض، دست به روی دست نمی گذارد.

پس از آن که شلیک موشکی جهاد اسلامی و سازمان های ترور دیگر علیه خاک اسرائیل متوقف شد، نیروی هوایی اسرائیل نیز به حملات خود علیه مواضع تروریستی پایان داد.

در جریان مباحثات کمیسیون چهارم سازمان ملل درباره درگیری فلسطینیان و اسرائیل، نماینده حکومت اسلامی ایران ادعا کرد که “اسرائیل دائما فلسطینیان را می کشد و موجب رنج و محرومیت آن ها می شود”.

سفیر اسرائیل در سازمان ملل به این ادعا پاسخ گفت و یادآوری کرد که مصیبت فلسطینیان نتیجه ادامه تعرض آنان علیه امنیت مردم اسرائیل است. او یادآوری کرد که جهاد اسلامی، به دستور حکومت ایران، چهاروصد پنجاه موشک به سوی خاک اسرائیل شلیک کرد که هدف از آن کشتن شهروندان، و از جمله زنان و کودکان بوده است.

او یادآور شد که نیروی هوایی اسرائیل، در عملیات دفاعی، تنها مواضع نظامی را بمباران کرده و اگر چند تن غیرنظامی نیز کشته شده اند، گناه آن به گردن خود سازمان های ترور و حامیان آنهاست که قصد تعرض و آدمکشی علیه اسرائیلیان را دارند.

سرکردگان گروه تروریستی جهاد اسلامی که توسط رژیم ایران برپا شده، مرتبا به تهران رفت و آمد دارند و از حکومت اسلامی ایران دستور می گیرند.

یک دیدگاه

  1. دستور ضحاک اولی«خمینی دجال هندی زاده» را به توسط «علی شیره ای دیکتاتور و ضحاک دوم» چهل سال است که با هزینه کردن مال وجان مردم ایران به انجام رسانده اند.

Comments are closed.