رژیم ایران از یک سو با کشورهای عرب به جدال می پردازد و همزمان ابراز مسالمت و دوستی می کند

در تلاش دیگری برای جلوگیری از بحرانی تر شدن روابط با دولت عراق و تلاش برای کاهش تنش در مناسبات با دیگر کشورهای عربی در منطقه، سخنگوی وزارت خارجه حکومت ایران اعلام کرد، جمهوری اسلامی  همواره آماده گفت‌وگو برای حل‌وفصل سوءتفاهم‌ها و اختلافات با همه کشورهای منطقه است.

عباس موسوی گفت:  درباره  عربستان هم ما بارها تلاش و سیاست اصولی و ثابت خود را اعلام کردیم و این بستگی به دولت و مقام‌های این کشور دارد که چگونه و با چه دیدگاهی به پیشنهاد ما برای همکاری و گفت‌وگوهای منطقه‌ای پاسخ دهند.

موسوی در ادامه مدعی شد که رژیم  ایران همواره خواهان ثبات، امنیت و آرامش در منطقه است.

او گفت: با وجود این شرایط جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفت‌وگو میان کشورهای منطقه به‌دور از دخالت‌های بیگانگان اعتقاد دارد و یگانه راه ثبات و بازگشت امنیت، حتی رونق اقتصادی منطقه را همکاری و هم‌افزایی منطقه‌ای می‌دانیم.

موسوی افزود:  برای جمهوری اسلامی ایران، منطقه قوی و مقتدر اهمیت دارد؛ اگر منطقه‌ای قوی داشته باشیم، کشورهای مقتدر داریم و به‌طور قطع می‌توانیم با یکدیگر همکاری کنیم.

آشنایان امور خاورمیانه یادآوری کردند، رژیم ایران در حالی این ادعا را مطرح می کند که  تاسیسات نفت عربستان را هدف موشک قرار میدهد و به حوثی های یمن راکت می دهد تا عربستان را بزنند و علیه بحرین  شیعیان را تحریک می کند و نفت کش ها را در خلیج فارس به آتش میکشد و سفارت عربستان را در تهران و مشهد  مورد حمله قرار داده و به آتش میکشد.