رژیم ایران اعلام کرد که سوپرنفتکش “آدریان دریا ۱” را با محموله اش فروخته، تا آمریکا آنرا تعقیب نکند.


در تلاشی برای رهایی یابی از ادامه تعقیب و تنبیه از جانب ایالات متحده که فروش نفت ایران را تحریم کرده، سخنگوی دولت روحانی خبرداد که : ایران کشتی آدریان دریا را با محموله اش فروخته است .مشاور امنیت ملی ایالات متحده گفت به نفتکش “آدریان دریا” اجازه تخلیه محموله‌اش را نمی‌دهیم.
علی ربیعی، سخنگوی دولت در گفت و گو با خبرنگاران در باره سرنوشت نفتکش ادریان دریا گفت : «ایران کشتی ادریان دریا را با محموله اش فروخته است و خریدار مقصد نهایی را تعیین خواهد کرد.صاحب این کشتی آن را به جایی که باید برساند میرساند و ما از مقصد نهایی آن اطلاعی نداریم ».
جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی توییتری نوشت: « برای کارزار جلوگیری از ایران در زمینه حمایت مالی تروریسم، بی‌ثبات کردن جهان و نقض تحریم‌های جهانی، همکاری همه کشورها لازم است».
وی در ادامه نوشت: «سوخت قاچاقی غیرقانونی که توسط “آدریان دریا” در حال حرکت به سمت ترکیه است، نباید در یک بندر یا دریا تخلیه شود».
ابرنفتکش “آدریان دریا ۱” حامل دو میلیون و یکصد هزار بشکه نفت خام به ارزش ۱۳۰ میلیون دلار است پیشتر به اتهام حمل نفت به سوریه توسط نیروی دریایی جبل‌الطارق و در همکاری با نیروی دریایی بریتانیا توقیف شد . و پس از مدتی بررسی با گرفتن تعهد و ضمانت از حکومت ایران آزاد و راهی اب های مدیترانه شد .این نفتکش هم اکنون در نزدیکی بندر مرسین درترکیه است .