رژیم ایران بالاخره اعتراف کرد که تکذیب خبر انفجار موشک ماهواره بر به فضا دروغ بوده است

 

این عکس انفجار موشک در پایگاه سمنان، قاطعانه توسط رژیم ایران تکذیب شد، ولی بالاخره اعتراف کردند که به مردم ایران و دنیا دروغ گفته اند

حکومت ایران به یک مورد از دروغگویی های خود اعتراف کرد و پس از چندین روز تکذیب و حتی مسخره کردن افشاگری پرزیدنت ترامپ، تائید کرد که موشکی که قرار بوده ماهواره ناهید را در مدار کره زمین قرار دهد منفجر شده و تکه تکه گردیده است. هنوز از سرنوشت خود ماهواره خبر موثقی در دست نیست. ولی مقامات حکومت اسلامی ایران، در همان حال که انفجار را دروغ خوانده و قاطعانه آن را تکذیب کرده بودند، خبر دادند که ماهواره ناهید به ارتش ارائه گردیده تا موجبات فرستادن آن را به فضای خارجی فراهم سازد. با آن که صنایع موشکی رژیم ایران به طور کامل در تسلط سپاه پاسداران است، معلوم نیست که چرا ماهواره ناهید را برای پرتاب به دست ارتش سپرده اند.

حکومت ایران به یک مورد دیگر از دروغگویی های خود اعتراف کرد و پس از چندین روز تکذیب و حتی مسخره کردن افشاگری پرزیدنت ترامپ، تائید کرد که موشکی که قرار بوده ماهواره ناهید را در مدار کره زمین قرار دهد منفجر شده و تکه تکه گردیده است.

هنوز از سرنوشت خود ماهواره خبر موثقی در دست نیست. ولی مقامات حکومت اسلامی ایران، در همان حال که انفجار را دروغ خوانده و قاطعانه آن را تکذیب کرده بودند، خبر دادند که ماهواره ناهید به ارتش ارائه گردیده تا موجبات فرستادن آن را به فضای خارجی فراهم سازد. با آن که صنایع موشکی رژیم ایران به طور کامل در تسلط سپاه پاسداران است، معلوم نیست که چرا ماهواره ناهید را برای پرتاب به دست ارتش سپرده اند.

علی ربیعی، سخنگوی دولت اسلامی ایران دیروز (دوشنبه) خبر وقوع انفجار را تائید کرد ولی اعلام داشت که این انفجار پیش از سوار کردن ماهواره به روی آن به وقوع پیوسته و ظاهرا به خود ماهواره آسیبی نرسیده است. تعیین میزان درستی این ادعا مقدور نیست.

سخنگوی دولت ادعا کرد که وقوع انفجار در نتیجه نقص فنی در موشک بوده و احتمال خرابکاری صفر است.

ربیعی گفت که این موشک، در پایگاه پرتاب آن در سمنان منفجر گردیده و هنوز ماهواره روی آن سوار نشده بود و در این حادثه کسی آسیب ندیده است. سخنگوی دولت گفت که عامل انفجار خطای فنی بوده است، ولی چگونگی آن هنوز مشخص نشده است.

سامانه های خبری آمریکایی نخستین منابعی بودند که از انفجار موشک پرتابگر ناهید خبر دادند. پیش از آن، سرویس اطلاعات خارجی ایالات متحده (سی آی ای) اعلام کرده بود که رژیم ایران قصد دارد در ظرف چند روز موشکی را به فضا پرتاب کند که هدف ظاهری آن فرستادن ماهواره به دور مدار زمین است، ولی قصد واقعی رژیم، آزمایش موشک قاره پیما می باشد که رژیم ایران قصد استفاده نظامی از آن را دارد. چنین موشکی، پس از آن که تکمیل گردد، می تواند کشورهای غرب اروپا را نیز از خاک ایران هدف قرار دهد.

سخنگوی دولت ایران ادعا کرد این فرضیه که دشمنان رژیم توانسته اند به شبکه موشکی حکومت رخنه کرده و موجب وقوع انفجار شوند درست نیست و وقوع آن نتیجه یک خطای فنی بوده است.

پرزیدنت ترامپ پیشتر از وقوع انفجار موشکی ایران خبر داد و حتی تصاویر آن را نیز منفجر کرد. ولی مقامات حکومت ایران به تمسخر رئیس جمهوری ایالات متحده پرداختند و او را دروغگو لقب دادند و در پایان امر معلوم شد که خود آن ها دروغ گفته اند و اطلاعات پرزیدنت ترامپ، کامل و موثق بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا در آن زمان حتی گفت که ایالات متحده در این انفجار کوچکترین دخالتی نداشته است.

وزیر ارتباطات رژیم، محمد جواد آذری جهرمی عکسی را که مدتی پیش در کنار ماهواره ناهید گرفته بود منتشر ساخت و ادعا کرد که این ماهواره سالم است و آسیبی به آن وارد نشده است. او به انفجار موشک پرتابگر اشاره ای نکرد.

تصاویر محرمانه ای که پرزیدنت ترامپ منتشر ساخت، با کیفیت بالا نشان می داد که چگونه موشک مفنجر شده و دود غلیظی از آن بالا می رود و قطعات آن در محوطه وسیعی پراکنده شده است.

این سومین بار است که مقامات حکومت ایران اعتراف می کنند که در فرستادن ماهواره ناهید به فضا شکست خورده اند.

این واقعیت که رژیم ایران، ابتدا خبر انفجار موشک را قاطعانه نادرست خواند و پس از چند روز به آن اعتراف کرد، امر تازه ای نیست. حکومت ایران در بسیاری از موارد دروغ گفته و همچنان به پرده پوشی رویدادها و یا تحریف واقعیات ادامه می دهد

سرویس اطلاعات نظامی ایالات متحده با انتشار این تصویر هوایی بسیار محرمانه، جزئیات و چگونگی انفجار موشک را چند روز پیش انتشار داد و رژیم ایران این عکس را جعلی خواند و وقوع انفجار را تکذیب کرد.