رژیم ایران: «با داشتن موشکی با برد ۱۴۰۰ کیلومتر، می توانیم اسرائیل را نابود کنیم»

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران امروز (شنبه) در گزارشی از قول فرماندهان سپاه پاسداران نوشت که موشک موسوم به “قاسم سلیمانی” که ظاهرا دو روز پیش (پنجشنبه) رونمایی شد، ۱۴۰۰ کیلومتر برد دارد و می تواند اسرائیل را نیز هدف قرار دهد. دو سال پیش نیز سپاه پاسداران ادعا کرده بود توانسته است موشکی بسازد که با برد دوهزار کیلومتر، نه تنها اسرائیل، بلکه کشورهای دورتری را نیز می تواند هدف قرار دهد. ولی بررسی میزان درستی این گزارش ها مشخص نیست.

به ادعای حکومت ایران، موشکی که برد دو هزار کیلومتری دارد، سجیل نامیده می شود و دو مرحله ای می باشد.

به گفته مقامات نظامی ایران این موشک با سوخت جامد پرواز می کند و پانصد کیلوگرم مواد منفجره در کلاهک آن می توان قرار داد.

رژیم ایران در سال های اخیر به تبلیغات گسترده ای در مورد قدرت موشکی خود دست زده، که برخی کارشناسان نسبت به درستی آن ابراز تردید می کنند. مقامات نظامی ایران گفتند موشک قاسم بسیار پیشرفته است و قدرت تخریبی بالایی دارد. کلاهکی که پانصد کیلوگرم وزن دارد، در اکثر موشک های جنگی نصب می شود و قدرت تخریبی بالایی محسوب نمی گردد.

مقامات سپاه پاسداران می گویند که می توانند برد موشک قاسم را تا ۱۸۰۰ کیلومتر افزایش دهند. چنین موشکی می تواند کشورهای اروپای شرقی را نیز هدف قرار دهد.

حکومت ایران، بارها اسرائیل را به حمله موشکی خود تهدید کرده و گفته است که می تواند این کشور را نابود کند. رژیم، از واکنش دفاعی اسرائیل در این زمینه غافل شده است.