رژیم ایران با دستاویز قرار دادن مساله مسجد الاقصی، به تبلیغات زهرآگین یهود ستیزانه می پردازد

حکومت اسلامی ایران با استفاده از جنجالی که پیرامون حق ورود زائران یهودی به صحن بیرونی تپه معبد مقدس، جایگاه کنونی مسجد الاقصی، اکنون می کوشد آن را به یک نزاع دینی بین مسلمانان و یهودیان مبدل کند و در پوشش همین مساله، بر تبلیغات یهود ستیزانه نیز بیافزاید. ده روز پیش که مصادف با یاد روز ویرانی بیت المقدس یهود و عید قربان مسلمان بود، هنگامی که گروه کوچکی از زایران یهودی از صحن بیرونی تپه می گذشتند، هدف تعرض و توهین مسلمانان عرب قرار گرفتند که با دخالت قاطعانه نیروهای انتظامی اسرائیل متفرق شدند.

اکنون مقامات حکومت ایران می گویند که مسلمانان جهان باید با دستاویز قرار دادن این ماجرا، به پیکا گسترده علیه اسرائیل بپردازند که نشانه های آشکاری نیز از یهودستیزی دارد.

رسانه های حکومتی در ایران، سخنان یهود ستیزانه یکی از سرکردگان حماس را انتشار دادند که در آن از جمله، ادعای “توطئه یهودیان برای مسلط شدن بر جهان” سخن گفته شده است.

رسانه های رژیم ایران از قول نماینده حماس در تهران ادعا کردند که اسرائیل قصد دارد مسجد الاقصی را به دو نیم تقسیم کند، ادعایی که از هیچ منطق و واقعیتی برخوردار نیست.

مقامات دینی در اسرائیل می گویند تنها چیزی که مورد تقاضای یهودیان است، زیارت یهودیان از حیاط بیرونی دو مسجد است. زیرا این مکان در گذشته جایگاه بیت المقدس یهود بوده و یهودیان حق دارند از این مکان مقدس و باستان خود دیدن کنند.

منابع اسلامی و در راس آن ها حکومت ایران، می کوشند با انتشار اخبار دروغین علیه اسرائیل، در رابطه با مسجد الاقصی، ملت های مسلمان جهان را به سوی دشمنی با اسرائیل بکشانند.

نماینده حماس در تهران، به نام خالد القدومی، در سخنانی که در رسانه های خبری رژیم ایران انتشار یافت، عملا تائید کرد که مساله مسجد الاقصی می تواند بهانه بسیار خوبی برای تبلیغات علیه اسرائیل باشد. خبرگزاری ایرنا از قول قدومی نوشت: «مسجد الاقصی الهام بخش خیزش ها و قیام های دینی ملت فلسطین بوده است.

گفتنی است که اسرائیل در زمان نمازهای اسلامی و اعیاد مسلمانان و انجام مراسم دینی در مسجد الاقصی، به یهودیان اجازه نمی دهد وارد تپه معبد مقدس شوند. همچنین یهودیان حق ندارند هنگام زیارت، به نمای خواندن بپردازند. حکومت ایران ادعا کرد که اسرائیل قصد دارد در ساعات و روزهایی در هفته ورود مسلمانان به صحن مسجد الاقصی را ممنوع سازد و فقط یهودیان اجازه زیارت داشته باشند. این ادعا پوچ و مغرضانه است.

در جریان یک نشست ضد اسرائیلی و ضد یهودی که در تهران برگزار شد، فردی به نام حسین رویوران ادعا کرد که در قرآن آمده است که دوباره افرادی به نام بنی اسرائیل به صحنه می آیند که فساد را در این سرزمین برقرار سازند و اکنون یهودیان از ثروتمندترین مردمان جهان هستند.