رژیم ایران با زیرپا گذاشتن مقررات بین المللی، به قاچاق اسلحه برای حزب الله لبنان، با هواپیماهای مسافری، همچنان ادامه می دهد

عکس هوایی از یک کارگاه دیگر بهینه سازی موشک های حزب الله در قلب بیروت

در اورشلیم فاش شد که یک هواپیمای مسافری جامبوجت ایرانی، روز سه شنبه گذشته در فرودگاه بیروت به زمین نشسته و محموله بزرگی را به حزب الله لبنان تحویل داده که شامل شمار نامعلومی دستگاه های ردیاب می باشد که قرار است روزی موشک های جنگی نصب شود و آن ها را به موشک های نقطه زن مبدل کند.

منابع اطلاعاتی اسرائیل می گویند که این هواپیمای بوئینگ به شرکتی به نام “فارس ایر قشم” تعلق دارد و مقصد ظاهرای آن فرودگاه دمشق بوده، ولی به طور غیرمنتظره در بیروت فرود آمده و محموله سنگین خود را به حزب الله تحویل داده است.

به گفته آگاهان، این شرکت هواپیمایی که ممکن است متعلق به سپاه پاسداران باشد، تا کنون بارها محموله های بزرگ اسلحه را به فرودگاه دمشق تحویل داده، و احتمال دارد که یکی از موارد معدودی است که با تغیییر مسیر، در فرودگاه بیروت فرود آمده است.

اسرائیل اکنون مدتی است هشدار می دهد که حکومت ایران قصد دارد ده ها هزار موشکی را به حزب  الله تحویل داده به نقطه زن مبدل سازد و از این رو تصمیم دارد شمار زیادی دستگاه های ردیاب به دست حزب الله برساند.

موشک هایی که حزب الله لبنان در جنگ پیشین به سوی اسرائیل شلیک کرد، دقیق نبود و در واقع نتوانست به هیچ هدف حساس اصابت کند. ولی اکنون حزب الله تهدید می کند که هدف های حساسی چون کوره اتمی و مراکز پرجمعیت اسرائیل را در تیررس موشک های دقیق خود دارد.

حمل اسلحه با هواپیماهای مسافری، طبق قوانین بین المللی ممنوع است. ولی حکومت اسلامی ایران هرگز به این جرم خود اعتراف نکرده است.

منابع اطلاعاتی اسرائیل گفتند که اکنون همه سرویس های امنیت خارجی در کشورهای غربی، فعالیت در فرودگاه بیروت را زیر نظر گرفته اند و انتقال وسائل جنگی از جانب رژیم ایران براز حزب الله را به دقت زیر نظر دارند.

ایالات متحده تا کنون چند شرکت هواپیمایی متعلق به حکومت ایران و از جمله شرکت “فارس ایر” را مورد تحریم قرار داده، زیرا آن ها در کنار حمل مسافر، به حمل جنگ افزار ، به ویژه به نشانی سوریه می پردازند و در ماه های اخیر دست کم سه بار نیز در فرودگاه بیروت به زمین نشسته اند.