رژیم ایران با هواپیماهای مسافری، برای حزب الله لبنان مقادیر زیادی جنگ افزار و تطعات نظامی فرستاد

مسیر پرواز هواپیمای ایرانی حامل اسلحه و قطعات نظامی برای حزب لله لبنان

چند روز پس از انتشار خبری دایر بر این که حکومت ایران موشک های بالستیک در اختیار گروه های متجاوز شیعه در عراق قرار داده، و این خبر همانگونه که انتظار می رفت با تکذیب قاطع در تهران روبرو شد،  اکنون منابع اطلاعاتی کشورهای غربی می گویند که رژیم ایران با نقض همه مقررات بین المللی، توسط هواپیماهای مسافری خود مقادیر زیادی جنگ افزار برای حزب الله لبنان، به آن کشور قاچاق کرده است.

این هواپیما به شرکت “فارس قشم ایرز” تعلق داشته است.

در گزارش آمده است که هواپیماهای متعلق به این شرکت، ظاهرا در یک توقفِ وسط راه، و پیش از موعد اعلام شده، در فرودگاه بیروت فرود آمده و اسلحه خود را تخلیه کرده و به پرواز ادامه داده اند. همین محافل گفتند که شرکت “فارس قشم ایرز” در گذشته نیز چند بار جنگ افزارهایی را از تهران برای واحدهای سپاه پاسداران و حزب الله لبنان حمل کرده است.

در ادامه گزارش آمده است که در ماه های اخیر، حکومت ایران نه تنها مقادیر زیادی اسلحه از این طریق به لبنان فرستاده، بلکه قطعاتی نیز برای تولید جنگ افزارهای سنگین به آن کشور قاچاق شده است

نهادهای اطلاعاتی غربی که آمد و شد هواپیماها در ایران را رصد می کنند گزارش دادند که در نهم ماه ژوئیه،  یعنی حدود دو ماه پیش، یک فروند هواپیما از نوع ۷۴۷ در یک فرودگاه نظامی در نزدیکی تهران به پرواز درآمد و یک توقف کوتاه در فرودگاه بین المللی دمشق داشت و از آن جا به سوی فرودگاه بین المللی بیروت پرواز کرد و در آن جا فرود آمد و به تخلیه بار خود پرداخت.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز ایالات متحده خبر دارد که شرکت هواپیمایی “فارس قشم ایرز” حدود پنج سال پیش ورشکست شد و فعالیت خود را متوقف ساخت، ولی در ماه مارس سال میلادی گذشته از نو گشوده شد و در حال حاضر، سه تن از اعضای هیات مدیره آن از فرماندهان سپاه پاسداران هستند.

دومین پرواز حمل اسلحه از ایران به لبنان، حدود چهار هفته پیش، یعنی در دوم ماه اوت انجام شد. این هواپیما مدت دو ساعت زودتر از موعد مقرر در فرودگاه بیروت به زمین نشست و مسیر پرواز آن غیرعادی بود و از طریق شمال سوریه انجام گرفت

به گزارش فاکس نیوز، یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه که نخواست نامش برده شود، گفت که رژیم ایران از هم اکنون می کوشد برای ادامه انتقال اسلحه برای حزب الله لبنان، راه های جدیدی را شناسایی کند. رژیم همچنین می کوشد به این نکته پی ببرد که محافل اطلاعاتی غربی، تا چه حد این گونه فعالیت های غیرقانونی آن حکومت را رصد می کنند.