رژیم ایران برای سرکوب مخالفان برون مرزی ادامه می دهد. ولی در آلبانی شبکه ترور مجاهدین به دام افتاد

در ادامه تلاش های رژیم ایران برای خاموش کردن مخالفان برون مرزی، به موازات سرکوب مردم داخل کشور، پلیس آلبانی اعلام کرد یک شبکه شبه‌نظامی وابسته به سپاه قدس را شناسایی کرده که  قصد داشته به یک رشته عملیات تروریستی علیه طرفداران سازمان مجاهدین خلق ایران که به صورت پناهنده در آلبانی زندگی می کنند، دست بزند. این مجاهدین افرادی هستند که چند سال پیش، بدنبال اخراج از کمپ اشرف در عراق، به تیرانا انتقال یافتند و در آلبانی پناه گرفتند.

آردی وِلیو رئیس پلیس آلبانی گفت که موفق به شناسایی و کشف یک شبکه فعال تروریستی وابسته به سپاه پاسداران که هدف شان  کشتن گروه تبعیدی سازمان مجاهدین خلق در آلبانی بوده، شده است. در سال های اخیر رژیم ایران بارها درصدد برآمده است علیه مجاهدین خلق و همایش های آن ها در کشورهای مختلف و به ویژه فرانسه به عملیات تروریستی دست بزند. ولی همه این برنامه ها با شکست روبرو شده است. هم اکنون شماری از ماموران تروریستی رژیم ایران، در چند کشور اروپایی در زندان به سر می برند.  .

در تیرانا، فرمانده سازمان امنیت آلبانی گفت: شبکه شناسایی شده، یکی از شاخه های سپاه قدس است که در البانی فعالیت می کرد.

به گفته مقامات امنیتی آلبانی، دو مقام ارشد اطلاعاتی سپاه قدس ، هدایت این شبکه ترور را از تهران بر عهده داشته‌اند. و ریاست آن  را یکی از افسران قدس با نام “پیمان” در دست داشته است .”پیمان” ظاهرا از تهران، فرماندهی عملیات در برخی از کشورهای دیگر اروپای مرکزی و غربی را غیر از آلبانی در حوزه مسئولیت خود داشت.

وی افزود : “علیرضا نقاش‌ زاده” در حالی که قبلا خودش عضو سازمان مجاهدین خلق بوده و پاسپورت اتریشی هم دارد حال عضو شاخه قدس سپاه است و او به درخواست “پیمان” برای گردآوری اطلاعات، به آلبانی آمده است . ایرانی دیگری با نام مستعار “فرهاد”، که نام “عبدالخالق ملک‌زاده” را نیز دارد و ساکن ترکیه است، با سپاه همکاری داشت و مدیر اجرایی این شبکه بود.

آردی ولیو،  گفت : ملک‌زاده بدستور پیمان در دو سال گذشته با “عبدالسلام تورگوت” یک عضو شناخته شده مافیای قاچاق هروئین و عملیات بزهکاری در ترکیه که قبلا هم در آلبانی زندانی بوده ولی هنگام انتقال به بازداشت خانگی با گذرنامه جعلی گریخته، در تماس بوده است.

این مقام ارشد امنیتی آلبانی افزود: این کشور تماس‌های این افراد را شناسایی کرد و مانع از تحقق برنامه‌های آنها شد. وی به نقش احتمالی سازمان مجاهدین در ارائه این جزییات اشاره نکرد.

سال گذشته نیز رئیس پلیس آلبانی ،یک حمله دیگر “عوامل ترور سپاه قدس ” علیه اعضای سازمان مجاهدین را خنثی کرده بود .

هم چنین سال گذشته نیز  سفیر و یک دیپلمات ایرانی را به اتهام انجام اقدامات غیرقانونی که مخل امنیت این کشور بود، اخراج کرد

اقدامی که با استقبال رییس جمهوری ایالات متحده روبرو شد و در مقابل وزارت خارجه ایران آلبانی را “قربانی” آمریکا و “گروه‌های تروریستی” خواند.

یک دیدگاه

  1. ما ایرانیان یک ضرب المثلی داریم که می گوید دشمن دشمن من دوست من است .اگر مجاهدین نبودن امروز آخوندها دارای بمب اتم بودن من که یک مسیحی هستم در لحظه های تاریک ایران هم به مجاهدین خلق و هم به اسرائیل درود می فرستم و در عمل نیروی دیگری در رویا روی با آخوندهای مکار وجود ندارد

Comments are closed.